Неофицијални информации на ТВ21 – Каде ќе има промени на носители на изборните листи?!

НАШ ПРЕДЛОГ

Има начелен договор помеѓу Заев-Ахмети – проблем сѐ уште претставува премиер Албанец

Пред повеќе од една недела лидерите на СДСМ, Зоран Заев и  ДУИ, Али Ахмети ги почна преговорите...

До трето одделение во клупи, другите онлајн – ЕУ Клик: Коронавирусот и образованието

Првачињата, учениците од второ и трето оделение ќе седанат во училишните клупи, а пак другите ќе следат...

Кредитите ќе мора да се вратат – фирмите ќе бидат обесштетени, ако има пари од стечајот

Граѓните дефинитивно ќе треба да ги вратат кредитите земени преку Еуростандард банка, иако допрва ќе треба да...

ТВ21 во понеделникот објави имиња на можни носители на Изборните листи за трите најголеми партии, СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.

- Реклама -

Партиите не потврдуваат дека тие се нивниот избор, некои велат дека се уште не разговарале за конкретни имиња, други велат дека тоа се само предлози и идеји за кои допрва ќе се одлучува.

- Реклама -

Правејќи анализа со изборите во 2016-та година и изборите кои претстојат на 12-ти април оваа година, а секако според наши неофицијални партиски извори, дојдовме до заклучок дека партиите ќе направат неколку промени на носителите на изборните лисит.

- Реклама -

Дел поради слабите резултати, но дел од промените според партиските планови за евентуалната поделба на извршната власт, се разбира во зависност на резултатите на изборите.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

До трето одделение во клупи, другите онлајн – ЕУ Клик: Коронавирусот и образованието

Првачињата, учениците од второ и трето оделение ќе седанат во училишните клупи, а пак другите ќе следат онлајн настава од дома. Ова...

Кредитите ќе мора да се вратат – фирмите ќе бидат обесштетени, ако има пари од стечајот

Граѓните дефинитивно ќе треба да ги вратат кредитите земени преку Еуростандард банка, иако допрва ќе треба да се утврди на кој начин...

Регистрирани 141 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 12653, оздравени 93 пациенти – починати 4 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во:...

Украдени над 200 тони пченица во Битола

На 13.08.2020 во 14.00 часот во СВР Битола, Д.К.(48) од Битола пријавил дека во периодот од 25.07.2020 до 13.08.2020, од парцели сопственост...