ИЗБОРИ

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

НАШ ПРЕДЛОГ

Брнабиќ: Со мирни протести го покажуваме демократскиот капацитет

Српската премиерка Ана Брнабиќ порача вечерва дека Србија секогаш е отворена за мирни протести, бидејќи со тоа...

Зијадин Села во „Изборни дебати“ на ТВ21 одговара дали по изборите ќе коалицира со Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Последното прашање од вечерашната емисија „Изборни дебати“ на ТВ21 го поставивме токму на тема која ќе биде...

Апликацијата „Тик Ток“ не работи – забрана или технички проблем?!

Корисници од Северна Америка и Европа денеска информираа дека популарната социјална мрежа за споделување на видеозаписи „Тик...
- Промо -

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова означува нова ера на патувањата во вселената.

Првпат во историјата една приватна компанија испрати ракета со човечки екипаж во вселената. Во капсулата „Дрегон“ се наоѓаат астронаутите Боб Бенкен и Драг Харли. Тие ќе поминат одреден период во Меѓународната вселенска станица. Летот ќе трае 19 часови.

Историскиот лет требаше да се случи на 27 мај, но беше откажан 17 минути пред полетувањето поради лоши временски услови.

- Реклама -

Следете го во живо летот на астронаутите:

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Зијадин Села во „Изборни дебати“ на ТВ21 одговара дали по изборите ќе коалицира со Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Последното прашање од вечерашната емисија „Изборни дебати“ на ТВ21 го поставивме токму на тема која ќе биде актуелна по среда, односно кој...

Апликацијата „Тик Ток“ не работи – забрана или технички проблем?!

Корисници од Северна Америка и Европа денеска информираа дека популарната социјална мрежа за споделување на видеозаписи „Тик Ток“ паднала после 14:00 часот...

Села му рекол на Мицкоски и Заев: Ако формирате Влада само со Македонци, ние ќе формираме Влада само со Албанци

Лидерот на Алијанса за Албанците рече дека им рекол (мислејќи најверојатно на Зоран Заев и Христијан Мицкоски) дека доколку формираат Влада само...

Села: На Албанците им се потребни промени, затоа не треба да гласаат за Али Ахмети

Албанците не треба да гласаат за Али Ахмети бидејќи им се потребни промени, рече вечерва лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села...