На менито вечерва – лосос во форма на статуата на Оскар

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево....

Филипче: Најостро го осудувам нападот на колегата лекар – институциите целосно да го истражат случајот

Министерот за здравство, Венко Филипче на социјалната мрежа „Фејсбук“ се јави по нападот попладнево на лекар на...

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

Попладево бил нападнат лекар од Клиниката за токсикологија. Тој се здобил со повреда на окото и неколку...
-Реклама-

Ниту еден детал не останува незабележан кога станува збор за менито на доделувањето на најпрестижната награда „Оскар“.

На менито има дури и лосос во форма на статуетка на Оскар, пренесува Лос Анџелес Тајмс.

- Реклама -

Готвачот Волфганг Пак, кој ги создаде вечерашните јадења, го објави целото мени на Интернет за сите да ги споделат. На неа, славниот готвач набројува пита со пилешки тенџериња од црна тартуфи, говедско месо Мијазаки Вагиу, згодни миксели и шербет на кинески колачиња.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ: