Музичка забава на покривот на „Сити мол“

НАШ ПРЕДЛОГ

Има начелен договор помеѓу Заев-Ахмети – проблем сѐ уште претставува премиер Албанец

Пред повеќе од една недела лидерите на СДСМ, Зоран Заев и  ДУИ, Али Ахмети ги почна преговорите...

До трето одделение во клупи, другите онлајн – ЕУ Клик: Коронавирусот и образованието

Првачињата, учениците од второ и трето оделение ќе седанат во училишните клупи, а пак другите ќе следат...

Кредитите ќе мора да се вратат – фирмите ќе бидат обесштетени, ако има пари од стечајот

Граѓните дефинитивно ќе треба да ги вратат кредитите земени преку Еуростандард банка, иако допрва ќе треба да...

Саботна музичка забава вечер од 19:30 до 21:30 часот ќе организира Општина Карпош на покривната површина на Трговскиот центар „Сити мол“. Преку овој настан, Општината ги повикува сите карпошани во овој период од денот да излезат на терасите од своите домови и да уживаат во добра музика.

- Реклама -

За музичкиот дел, задолжен ќе биде DJ Babura Junior, а како што се наведува во соопштение, настанот ќе може да се следи и во живо на фејсбук страниците на општината и DJ Babura Junior.

- Реклама -

-Карпош продолжува да пулсира во духот на урбаното, во духот на маалскиот соживот и меѓугенерациска дружба. DJ Babura Junior ќе не потсети на голем број диско хитови, ретро македонска и странска музика. Во период на полициски час, ќе имаме можност да уживаме во добра музика и да дадеме поддршка на домашната музичка сцена, соопштија општинските власти.

- Реклама -

Општината ги повикува сите карпошани, особено оние кои живеат во околината на „Сити мол“, да излезат на своите тераси, од своите домови да бидат дел од овој настан, кој, како што посочуваат, ќе се карактеризира и со голема интерактивност.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

До трето одделение во клупи, другите онлајн – ЕУ Клик: Коронавирусот и образованието

Првачињата, учениците од второ и трето оделение ќе седанат во училишните клупи, а пак другите ќе следат онлајн настава од дома. Ова...

Кредитите ќе мора да се вратат – фирмите ќе бидат обесштетени, ако има пари од стечајот

Граѓните дефинитивно ќе треба да ги вратат кредитите земени преку Еуростандард банка, иако допрва ќе треба да се утврди на кој начин...

Регистрирани 141 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 12653, оздравени 93 пациенти – починати 4 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во:...

Украдени над 200 тони пченица во Битола

На 13.08.2020 во 14.00 часот во СВР Битола, Д.К.(48) од Битола пријавил дека во периодот од 25.07.2020 до 13.08.2020, од парцели сопственост...