„Мора да бидеме релаксирани, не е одмор со маски на плажа – кого ќе стрефи, нека стрефи“, вели турист во Охрид

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Воз удри во автомобил кај Тетово

Воз вечерва удри во автомобил во близина на Тетово, јавува дописникот на ТВ21. Во...

Земјотрес со епицентар во источна Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана...

Цариниците во Тетово слушнале гласови, па пронајдоа 10 мигранти во камион

Околу 12 часот напладне, царински службеник на тетовскиот царински терминал, при рутинска проверка слушнал гласови кои доаѓале...

Без заштитни маски кои пак на плажа и не се задолжителни, но ретко кој одржува дистанца, вака беше сликата денеска во Охрид.

- Реклама -

„Мора да бидеме релаксирани, инаку не е одмор ако се пазиш, тоа не е одмор. Значи мора да се живее, кого ќе стреши, ќе стреши, тоа е судбината“, вели турист во Охрид во изјава за Телма телевизија.

- Реклама -

„Кумановци, од Куманово имаме дојдено, во комбињата со маски одиме, во рестораните исто со маски ама на плажа нема маски“, вели друг турист.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Земјотрес со епицентар во источна Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот...

Цариниците во Тетово слушнале гласови, па пронајдоа 10 мигранти во камион

Околу 12 часот напладне, царински службеник на тетовскиот царински терминал, при рутинска проверка слушнал гласови кои доаѓале од товарен камион. Луѓето кои...

До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во училишните клупи. Другите...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 20. 930,922 лица. Од нив починале 749.596, а оздравеле 13.797,055 луѓе.