Милески дал изјава во полициска станица за сите објавени аудио-снимки на социјалните мрежи

НАШ ПРЕДЛОГ

„Пендаровски ја доби функцијата на Макрон“ – Шасивари: Со доделувањето на мандатот влегуваме во правна неизвесност

Доделувањето на мандатот без претходно обезбедено парламентарно мнозинство и без функционално Собрание, според универзитетскиот професор по право,...

Протест против поскапувањето на струјата во Скопје (видео)

Во Скопје вечерва се одржа протест против поскапувањето на струјата. Учесниците на протестот се собраа во Паркот...

Тетово: Опожарени возила на ЕВН – Османи: Приведувањето е поради фејсбук објава

Поради тоа што вчера по полноќ две возила на ЕВН биле опожарени, полицијата го лишела од слобода...

Зоран Милески-Кичеец дал изјава во полициската станица Карпош за сите објавени аудио-снимки на социјалните мрежи каде наводно се слуша неговиот глас.

- Реклама -

– Од страна на МВР на лицето З.М. му беше доставена покана да се јави на информативен разговор денеска во полициската станица Карпош, по член 276 од ЗКП,а во врска со објавени аудио снимки на социјалните мрежи. З.М. денеска дојде во ПС Карпош заедно со својот адвокат и врз основa на неговиот исказ ќе биде сочинето известување до ОЈО, соопштија од МВР за МИА.

- Реклама -

Имено, во текот на изминатите денови на социјалните мрежи беа објавени аудио видеа, кои наводно се снимени разговори меѓу Кичеец и политичари, како и видни личности.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Протест против поскапувањето на струјата во Скопје (видео)

Во Скопје вечерва се одржа протест против поскапувањето на струјата. Учесниците на протестот се собраа во Паркот на жената борец и во...

Тетово: Опожарени возила на ЕВН – Османи: Приведувањето е поради фејсбук објава

Поради тоа што вчера по полноќ две возила на ЕВН биле опожарени, полицијата го лишела од слобода во раните утрински часови Кренар...

Протести против поскапувањето на струјата во Кичево

На градскиот плоштад во Кичево денеска се одржа мирен протести против поскапувањето на струјата. На протестот беа вклучени поголемиот...

Косово ги отвора границите кон Македонија, Албанија и Србија

Владата на Косово на денешната попладневна седница одлучи „да ги отвори државните граници на Република Косово“ со Северна Македонија, Албанија и Србија, јави...