Kupuvamdomasno.gov.mk „падна“ – граѓаните немаат можност да проверат дали добија ваучер

НАШ ПРЕДЛОГ

Бошњаците го слават 28-ми септември – нераскинлив дел од мултиетничка Македонија

Денеска е 28-ми септември, посебен ден за Бошњаците. Со измена на законот за празниците...

Гордана Јанкуловска веќе спроведена во КПУ – Идризово

Гордана Јанкуловска, како осудена со четири години затвор во случајот „Тенк”, веќе е спроведена во КПУ-Идризово.

Во Кичево само едно основно училиште со дозвола за настава со физичко присуство до деветто одделение

Секторот за образование на општина Кичево соопшти дека од страна на надлежната Комисија само едно општинско основно...
-Реклама-

„Падна“ официјалната страна Kupuvamdomasno.gov.mk и во моментов граѓаните не можат да проверат дали се добитници на платежната картичка за финансиска помош.

Русија се огласи за Нагорно Карабах: Веднаш престанете!

Официјална Москва побара од Ерменија и Азербејџан итен прекин на огнот во Нагорно Карабах. „Ги повикуваме сите актери,...

МОН: Во тек се тестирања на платформата, се работи на нејзина оптимизација

 После информацијата дека Националната платформа за учење се соочи со проблеми уште во првиот ден од тестирањето, се огласија од Министерството за...

Кривична пријава против екс градоначалникот на Македонска Каменица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.М.(44) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Во Нагорно-Карабах за два дена убиени 59 војници, амбасадорот во Москва јавува дека денеска загинале 30 Ерменци

Локалните власти во Република Нагорно-Карабах, како дел од Азербејџан, а во која доминира  ерменското население, денеска соопштија дека уште 28 нејзини војници...

Безбедни семејни паркинг зони – бесплатни паркинзи за родители со деца до 3 години и бремени жени

Родители со деца до 3-годишна возраст, како и бремени жени ќе имаат обезбедено слободни бесплатни паркинг места низ градот Скопје. Ова е...