Кристина Димитријевска победничка на „Мис карантин“

НАШ ПРЕДЛОГ

Мицкоски: Останав во Скопје, викендов ќе го минам карантински, работно

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е гостин во „КликПлус“ на ТВ21. Дебатираме на повеќе теми, а на...

Желино се жали поради полицискиот час, Сејдиу: Во последните 10 дена, немаме ниту еден случај на Ковид-19

Желино се жали - зошто во општината е воведен полициски час, кога нема зголемување на бројот на...

Жителите од Чегране чекаат спортско игралиште, наместо да почнат да градат, Гостивар и АМС со меѓусебни обвинувања

Жителите на Чегране се уште ја чекаат реконструкцијата на нивното спортско игралиште иако на 8 ноември претставници...
- Реклама -

Поради неможноста да се организира вистински сценски избор за убавина поради пандемијата со коронавирусот, денеска се одржа изборот на „Мис карантин на Светот“.

Во голема конкуренција, за Мис карантин беше прогласена македонката, 23-годишната Кристина Димитријевска од Тетово. Второто место за Елза Рекси, додека трета беше Лара. Во финалето имаше уште една девојка од Македонија – Бисера Цуцулова.

- Реклама -

Gecjan Fashion Group од Приштина беше организатор на овој настан, а коорганизатори беа Модното студио Црнокрак и Tugce Sarykaya Dagistan од Турција. Финалниот избор се емитуваше на ТВ21 Македонија и РТВ21 Косово.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Желино се жали поради полицискиот час, Сејдиу: Во последните 10 дена, немаме ниту еден случај на Ковид-19

Желино се жали - зошто во општината е воведен полициски час, кога нема зголемување на бројот на заразени? Градоначалникот, Блерим Сејдиу, вели...

Жителите од Чегране чекаат спортско игралиште, наместо да почнат да градат, Гостивар и АМС со меѓусебни обвинувања

Жителите на Чегране се уште ја чекаат реконструкцијата на нивното спортско игралиште иако на 8 ноември претставници на општина Гостивар, заедно со...

Критики за онлајн наставата, инспекторатот не ги потврди пропустите бидејќи е во самоизолација

Унијата на средношколци излезе со бројни критики за начинот на кој е спроведено учењето на дистанца. Фрлаат сомнеж брз автентичното спроведување на...

ТВ21 во црвена зона на Инфективна клиника – само во последните 24 часа хоспитализирани тројца нови пациенти

„Ова зад мене е инфективната клиника. Секојдневно бројот на новозаразени се зголемува, а граѓаните дел не ги почитуваат мерките, други пак не...