Костовски: Сценариото се спремало – тие кои знаеле дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите

НАШ ПРЕДЛОГ

Кога на кафе во Приштина без ПЦР тест?! Поделеност меѓу владините министри за отворање на границите

„Граѓаните постојано бараат да се отворат границите, а политичарите дебатираат, некои сметаат дека се уште е рано,...

Мухамед Зеќири со обвинувања до Арбр Адеми – екс министерот возврати „Дежурен провокатор кон ДУИ“

„Министерството за образование од минатиот мандат покажало негрижа за почетокот на новата учебна година, а министерот Адеми...

МОН: Успешно заврши првиот училишен ден, важно е секое дете да следи настава

Министерството за образование и наука соопшти дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците...
-Реклама-

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а тие кои знаеле од Народната банка дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите.

„Ова е сценарио коешто е правено со месеци наназад, за никој да не знае, само блиски до тие кругови во Народна Банка на време биле известени да си ги повлечат парите бидејќи тоа и тоа и следува на Еуростандард банка“, истакна Костовски.

- Реклама -

Тој најави дека правдата ќе ја бара надвор од Македонија со оглед на тоа дека тоа е странска фирма.

🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на Трифун Костовски

🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на Трифун Костовски

Gepostet von TV21 am Freitag, 14. August 2020

ВЕСТИ ВО 19:30

#21LiveNews

#21LiveNews 19:30 Вести на македонски јазик | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

ВМРО-ДПМНЕ: Инпичмент на Пендаровски?! – Заев: Мицкоски трчаше пред мене и бараше вонредна состојба

ВМРО-ДПМНЕ се однесува неодговорно и несериозно со нивната одлука да не ги поддржи одлуките за вонредна состојба што претходно ги донесе претседателот...

Филипче: Учениците, родителите и наставниците да ги почитуваат пропишаните мерки за безбедна учебна година

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче денеска во видео обраќање се обрати до родителите, учениците и образовните работници по повод почетокот...

Регистрирани 162 нови случаи на ковид 19 – оздравени 109 пациенти, починати 4 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во:...

Вкупно 1.130 деца посетуваат физичка настава во Кавадарци

Вкупно 1.130 деца посетуваат физичка настава во Кавадарци, во согласност со мерките за заштита од вирусот Ковид-19, информираше денеска кавадаречкиот градоначалник Митко...

Папата одби да го прими Помпео на аудиенција

Папата Франциск одби да го прими на аудиенција државниот секретар на САД, Мајк Помпео, јави Би-Би-Си. Државниот секретар на...