Коневски: Срамно однесување на Мицкоски, да си оди од ВМРО-ДПМНЕ, наместо фрустрации, треба човек кој обединува

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево....

Филипче: Најостро го осудувам нападот на колегата лекар – институциите целосно да го истражат случајот

Министерот за здравство, Венко Филипче на социјалната мрежа „Фејсбук“ се јави по нападот попладнево на лекар на...

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

Попладево бил нападнат лекар од Клиниката за токсикологија. Тој се здобил со повреда на окото и неколку...
-Реклама-

Ивица Коневски, екс градоначалникот на Аеродром, го обвини сегашниот лидер Христијан Мицкоски за срамно однесување за овој најголем македонски празник Илинден. Коневски го обвини Мицкоски дека немсто обединување, тој порачувал ниски страсти и фрустрации.

„Мицкоски, ти повторно се однесуваш срамно и тоа на овој голем ден, на најголемиот македонски празник Илинден.

- Реклама -

Кога сите треба да се обединиме, ти пак посегна по клеветење и навреди. Сите ние што те повикуваме да си дадеш оставка ѝ посакуваме добро на партијата, а ти очигледно си немоќен да се справиш со искрените критики.

Со ова го допре дното и уште еднаш покажа дека не си достоен за функцијата што ја вршиш. Наместо ниски страсти и фрустрации, треба човек кој обединува. Редно е да си одиш од ВМРО-ДПМНЕ.“, вели Коневски.

Фекалии два дена течат по улица во скопско Црниче, жителите стравуваат за нивното здравје (ВИДЕО)

Два дена во скопската населба Црниче течат фекалии по улица. Локалните жители велат дека случајот е пријавен кај надлежните, но засега...

Скелет од еден од најпознатите тираносауруси оди на наддавање

Скелет од еден од најпознатите тираносауруси оди на наддавање во аукциската куќа „Кристи“ во Лондон на почетокот на октомври. Се проценува дека би...

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

Попладево бил нападнат лекар од Клиниката за токсикологија. Тој се здобил со повреда на окото и неколку хематоми и расекотини, при што...

Дневен хороскоп за недела (20. септември 2020)

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која...

Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина 31 милион

Бројот на заразени со коронавирусот во светот, според веб-страницата Ворлдометер (Worldometer), надмина 31 милион. САД се најпогодени од пандемијата, каде има речиси седум...