Која е најдобрата возраст кај жените за забременување?

Успешното оплодувањето на жената најчесто зависи од возрста. Најпогодна возраст би била од 25та до 35та година. Ова е биолошка граница која според д-р Сапунов треба да се помести пред се од социјални причини кои ги тераат жените да го одложуваат забременувањето посветувајќи се на кариерата. „Времето поминува и нема враќање назад“, вели д-р Сапунов.

 

 

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!