Array

Која била причината за пукањето во Чаир?

НАШ ПРЕДЛОГ

Светските лидери денеска одлучуваат за помош за Либан

На иницијатива на францускиот претседател Емануел Макрон и ОН, светските лидери ќе одлучат денеска, на петтиот ден...

Казнети 423 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење...

Клиниката за неврологија изготви „Водич за справување со невролошки заболувања во услови на Ковид-19 пандемија“

Универзитетската клиника за неврологија изготви Водич за справување со невролошки заболувања во услови на КОВИД-19, соопшти Министерството...

Како што неофицијално дознава ТВ21, Ваљон Беља му се јавил на Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу со кого побарал да оствари средба во Топанско поле, кај маркетот Принц. Како што дознаваме економскиот директор на Клиниката за Гинекологија, му замерил на Градоначалникот за тоа што му била стопирана платата која што ја примал од општината. По ова неофицијлано Градоначалникот повикат други луѓе по што настанала тепачка која завршила со пукање.

- Реклама -

Од МВР за ТВ21 велат дека денеска во 17:45 часот е пријавено дека на ул. „Лазо Трповски“ било пукано во В.Б. (40) од Скопје во пределот на десната подколеница.

- Реклама -

Во него пукало лице кое било заедно со Е.Х., Е.А. и Р.Н.. В.Б е пренесен во ГОБ Св.Наум Охридски. Се работи на расчистување на случајот.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Казнети 423 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани...

Клиниката за неврологија изготви „Водич за справување со невролошки заболувања во услови на Ковид-19 пандемија“

Универзитетската клиника за неврологија изготви Водич за справување со невролошки заболувања во услови на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство.

До утре туристичките агенции може да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“ за работа со ваучери

Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до утре, 10 август, може дополнително да се регистрираат на платформата...

Запалени автомобили во Ново Лисиче (ВИДЕО)

Запалени се неколку автомобили на паркинг во Ново Лисиче во близина на последната станица на автобусот 5-ка. Засега не...