Коалицијата АА-ААА ветува меѓународна посветеност на расчистување на сомнителните судски случаи

НАШ ПРЕДЛОГ

Казнети 423 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење...

Клиниката за неврологија изготви „Водич за справување со невролошки заболувања во услови на Ковид-19 пандемија“

Универзитетската клиника за неврологија изготви Водич за справување со невролошки заболувања во услови на КОВИД-19, соопшти Министерството...

До утре туристичките агенции може да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“ за работа со ваучери

Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до утре, 10 август, може дополнително...

Носителот од Коалицијата АА-ААА во изборната единица 6, Халил Снопче во изборната дебата на ТВ21 посочи дека ќе побараат меѓународна посветеност на расчистување на предметите каде има сомнежи за манипулација и корупција.

- Реклама -

„Имаме во програма, во првите 100 дена ќе бараме меѓународно набљудувачко тело, ќе бараме меѓународни обвинители и судии да ги осудат пак предметите за кои има сомнежи за манипулација, и тие предмети каде има сомнеж за корупција“, посочи Снопче.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Клиниката за неврологија изготви „Водич за справување со невролошки заболувања во услови на Ковид-19 пандемија“

Универзитетската клиника за неврологија изготви Водич за справување со невролошки заболувања во услови на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство.

До утре туристичките агенции може да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“ за работа со ваучери

Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до утре, 10 август, може дополнително да се регистрираат на платформата...

Запалени автомобили во Ново Лисиче (ВИДЕО)

Запалени се неколку автомобили на паркинг во Ново Лисиче во близина на последната станица на автобусот 5-ка. Засега не...

Пожар во станбена зграда во Чешка, 11 лица загинаа (видео)

Пожар во 13-катна станбена зграда во чешкиот град Бохумин однесе 11 животи, меѓу кои и на три деца. Пет...