Кина со нови мерки во страв да не се врати епидемијата

НАШ ПРЕДЛОГ

Како Ковид-19 ги уништува белите дробови? И по излекувањето може да има последици

Вака изгледаат здрави бели дробови. А, вака изгледаат бели дробови на заразен со коронавирус пред да почине....

Веб-страницата „купувам домашно“ неактивна, граѓаните и натаму не можат да ги подигнат ваучерите

Вчера требаше да се објават податоците, но веб-страницата - www.kupuvamdomasno.gov.mk и денеска вон функција. Поради тоа, граѓаните,...

Лекарка од гинекологија во Тетово позитивна, немала контакт со пациенти, таа и нејзините колеги во изолација

Лекарка од Одделот за гинекологија при Клиничката болница во Тетово е меѓу новите позитивни на Ковид-19. Таа...

Кина, земјата во која епидемијата на Ковид-19 помина, воведува нови мерки за да спречат асимптоматските преносители да предизвикаат нова пандемија.

Иако бројот на новозаразените опаѓа од февруари, откако Кина изолираше неколку градови, властите предупредуваат на внимание поради страв за нов бран на вирусот.

- Реклама -

Од 63 нови случаи во Кина, 61 лице дошле од странство. Кина исто така е загрижена поради асимптоматските случаи кои без никакви симптоми може да го пренесат вирусот. Вчера беа пријавени нови 56 такви случаи.

  • Tags
  • 2

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Веб-страницата „купувам домашно“ неактивна, граѓаните и натаму не можат да ги подигнат ваучерите

Вчера требаше да се објават податоците, но веб-страницата - www.kupuvamdomasno.gov.mk и денеска вон функција. Поради тоа, граѓаните, учениците и студентите сѐ уште...

Лекарка од гинекологија во Тетово позитивна, немала контакт со пациенти, таа и нејзините колеги во изолација

Лекарка од Одделот за гинекологија при Клиничката болница во Тетово е меѓу новите позитивни на Ковид-19. Таа е изолирана заедно со колегите...

Во тек е владина седница, се одлучува по предлогот на комисијата за воведување на полициски час

Владата на седница која е во тек, одлулува за препораките од Комисијата за заразни болести за полициски час во престојниот продолжен викенд...

Министерот за здравство, Венко Филипче ќе одржи прес конференција

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва во 20 часот ќе одржи прес конференција дознава ТВ21 на која треба да бидат соопштени деталите...