Касами: Сите компании да се однесуваат одговорно и да не ја користат кризата за заработка

НАШ ПРЕДЛОГ

Пендаровски ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика

Претседателот Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика.

Сончево со слаб до умерен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

МВР: Лицата на кои им завршува државниот карантин викендов ќе може да заминат со претходна најава на лицата и возилата што ќе дојдат по...

Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека лицата кои се во државен караантин и кои за време...

Лидерот на Беса Биљал Касами во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека сите компании мора да се однесуваат одговорно и да не ја користат кризата за лична заработка.

„Во овие ситуации кредитите кои ќе се земаат да се користат најекономично, затоа што треба да бидеме свесни дека оваа криза е глобална и не е само во Македонија“, истакна Касами.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Софијанова: Не се очекува коронавирусот да прави компликации кај новороденчињата

Докторката Аспазија Софијанова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека не се очекува коронавирусот да...

„Тешко е самоизолацијата да се помине во стан, јас сум во куќа и секој ден си работам во дворот“, раскажува доктор Аголи кој го...

Излекуваниот доктор Арбен Аголи во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека тешко е самоизолацијата да се помине во стан.

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани нема Ковид-19

 Мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот е тестирана на 8 април и нејзиниот резултат е негативен на...

Аголи: Бевме совесни и нема ниту еден заразен пациент од нашата ординација

Излекуваниот доктор Арбен Аголи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека биле совесни, и затоа нема ниту еден заразен пациент...

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани е негативна на Ковид-19

Министерството за здравство ја известува јавноста дека мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот е тестирана на 8...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com