Камчева: Обвинителката Стефанова покажуваше моќ на бранителите во случајот „Империја“

НАШ ПРЕДЛОГ

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози...

Во Германија со Ковид-19 заразени речиси 100 илјади луѓе

Во Германија, во изминатите 24 часа, регистрирани се уште 3.834 нови случаи на заразени со новиот коронавирус,...

Данска почнува со олеснување на карантинските мерки

Данска планира да олесни дел од карантинските мерки наметнати поради новиот  коронавирус.

Ана Камчева, сопруга на Јордан Камчев денеска сведочи за случајот „Рекет“. Таа беше прашана од обвинителката Вилма Русковска што се случуваше пред Камчев да оди во притвор.

„Половина час пред полноќ Јордан Камчев се јави и ми рече да се симнам доле во куќата за да ми соопшти нешто. Во мојата куќа беше присутно и лицето Зоран Милески и ми рече дека во нашата куќа ќе се врши претрес во 6 часот наутро. Така и беше, се правеше претрес во нашиот дом, потоа се правеше во Орка Холдинг. Камчев беше изнесен на судија по претходна постапка во Судот Јордан Камчев по предметот Империја.

Кога дојдовме во Кривичен суд, она што на што се сеќавам беше недоличното однесување на обвинителскаа Стефанова, на која еден од бранителите Антонио Апостолски во ходникот му кажа: „Ништо не ми можеш Тони, моќта е кај мене, само треба да знаеш кога е кај тебе и да знаеш како да ја искористиш“.

Подоцна бев известена од уште еден бранител во Империја дека истата обвинителка Лиле Стефанова им се обратилла им препорачала да не биде бранител во Империја. Тоа правеше влијание на одбраната.“, рече Камчева.

 

  • ТЕМИ:
  • 2
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Во Перу против коронавирусот со ограничување по пол: Жените излегуваат во парни, а мажите во непарни денови

Перу има најголем број на излечени пациенти од Ковид-19. Владата на оваа земја го ограничи движењето по...

Клиника за хематологија: Работиме со полн капацитет согласно сите препораки, да не се шири паника и страв

„Длабоко жалиме што ЈЗУ Универзитетска Клиника за хематологија-Скопје и нејзиниот стручно-медицински персонал без основ се става во контекст на дневно-партиски интереси, а...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети...

Во Германија со Ковид-19 заразени речиси 100 илјади луѓе

Во Германија, во изминатите 24 часа, регистрирани се уште 3.834 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, со што вкупниот број заразени...

Шпански бизнисмен осомничен за кражба на два милиона заштитни маски

Шпански бизнисмен е осомничен за кражба на здравствен и санитетски материјал. Тој, наводно, го продавал истиот на...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com