Камчев: Боки и Катица ми испратија селфи на Инстаграм дека спремаат нешто големо откако не им дадов пари за проекти

НАШ ПРЕДЛОГ

Дневен хороскоп за вторник (7. април 2020)

ОВЕН Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате...

Во Судот сведочи Јордан Камчев кој рече дека откако го откачил Боки за некакви проекти од кои би имал загуба десетици милиони евра, дека му испратил слика со обвинителката на Инстаграм со напис дека се спрема нешто големо.

„Јана и Александра, а од страната на Бојан беа присутни Јасна Мандиќ, донесоа некои бројки, повторно беа копи-пејст од некоја друга држава, туку беа само нафрлени само да се земат средствата. После мојот тим направи пресметки, и требаше да бидеме во загуба 10 милиони евра. И тоа го откачив, он беше лут кон мене, Милески ми рече дека „Дај да седнеме Боки може да прави лоша реклама кон болница, фирмите…“ Буџетот од 2018 беше потрошен, се согласив да му платиме реклама пи-ар, иако до ден на денеска не добивме извештај за никаква реклама во неговата телевизија.

Му платив 170 илјади евра на два договори, едниот од Систина, и едниот преку агенцијата Орка Холдинг Медиа.

После тоа откако не му ги здоволив желбите со проектите, му пуштија слика со обвинителката дека се подготвува нешто големо и ми рекоа ќе видите се спрема нешто големо, затоа што не сум ги задоволил нивните желби“, рече Камчев во Судот.

  • ТЕМИ:
  • 1
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Дневен хороскоп за вторник (7. април 2020)

ОВЕН Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, му се влошила состојбата

Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега откако неговата состојба дополнително се влошила, соопштува Даунинг стрит. Премиерот бил примен...

Османи: Доколку МЗ побара, спремен сум да работам како лекар во било која болница

Вицепремиерот Бујар Османи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека на инфективната клиника уште 1-2 дена има капацитет за пациенти,...

Термини за изнесување на кучињата миленичиња за време на забраната за движење

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот...

Тачи: Да бев премиер, ќе имаше 24 часа полициски час

Претседателот на ДПА Мендух Тачи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека доколку тој бил премиер, во државава ќе имало...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com