Јувентус ги стави играчите во карантин откако беше утврден коронавирус кај тројца фудбалери од противничка екипа

НАШ ПРЕДЛОГ

До трето одделение во клупи, другите онлајн – ЕУ Клик: Коронавирусот и образованието

Првачињата, учениците од второ и трето оделение ќе седанат во училишните клупи, а пак другите ќе следат...

Кредитите ќе мора да се вратат – фирмите ќе бидат обесштетени, ако има пари од стечајот

Граѓните дефинитивно ќе треба да ги вратат кредитите земени преку Еуростандард банка, иако допрва ќе треба да...

Регистрирани 141 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 12653, оздравени 93 пациенти – починати 4 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141...

Целиот тим на Јувентус за играчи до 23 години ќе биде во карантин до 8-март, објави инталијанскиот клуб. Одлуката е донесена откако беше утврдено дека тројца играчи на тимот Пианезе се заразени со новиот вирус Ковид 19.

- Реклама -

Тимот на Јувентус за играчи до 23 години се натпреварува во Серие Ц, каде што се натпреварува и Пианезе. Свој меѓусебен дуел овие две екипи одиграле на 23 февруари. Денеска беше откриено дека тројца играчи на оваа екипа имаат коронавирус.

- Реклама -

Поради тоа Јувентус ги суспендираше на одредено време сите активности на нивната екипа за играчи до 23 години, а фудбалерите и целиот стручен тим ќе бидат во карантин до 8 март, односно додека помине инкубацијата на вирусот.

- Реклама -

Извор: SPORTM.mk

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Кредитите ќе мора да се вратат – фирмите ќе бидат обесштетени, ако има пари од стечајот

Граѓните дефинитивно ќе треба да ги вратат кредитите земени преку Еуростандард банка, иако допрва ќе треба да се утврди на кој начин...

Регистрирани 141 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 12653, оздравени 93 пациенти – починати 4 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во:...

Украдени над 200 тони пченица во Битола

На 13.08.2020 во 14.00 часот во СВР Битола, Д.К.(48) од Битола пријавил дека во периодот од 25.07.2020 до 13.08.2020, од парцели сопственост...

Силно невреме во Мостар

Во попладневните часови Мостар е погоден од силно невреме, а голема количина дожд и силен ветер им создадоа проблеми на жителите на...