Јавен повик за креативно решение за „ОброкЗаСите“

Фондот за иновации и технолошки развој заедно со Министерството за труд и социјална политика денеска ќе информира за јавниот повик за финансиски средства за креирање иновативно решение за обезбедување храна за лица кои имаат потреба од заедницата и институциите „ОброкЗаСите“.

На настанот најавено е обраќање на министерката за труд и социјална полтика Мила Царовска и на директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски.

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here