Јанко Бачев приведен во полициска станица

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев, попладнево е приведен и однесен во полициска станица на разговор. Според МВР, Бачев е повикан во полициска станица порази закани објавени на социјалните мрежи.

Според Единствена Македонија, ова се случува непосредно пред состанокот на „Македонија Бојкотира“.

Не е познато во која полициска станица е однесен Бачев на распит.

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!