Избувна голем пожар во регионалната телевизија „ВИС“

НАШ ПРЕДЛОГ

Власта и стопанските комори се скараа – препукувања поради отпуштањата на работниците

Додека јавноста е преокупирана со проблемите и предизвиците кои ги носи кризата со корона вирусот, деновиве се...

Прво немал документ за идентификација ниту дозвола, потоа агресивно се однесувал кон полицајците

На 08.04.2020 во 18.40 часот во с.Ново Село, скопско, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен...

И покрај тешките услови, извозот од јануари до март е поголем за 210 милиони евра

„Царинската управа заедно со сите органи и Министерства во Владата на Република Северна Македонија, прават исклучителни напори...

Против пожарната екипа од Струмица информира дека околу 2 часот во просториите на Регионалната телевизија „ВИС“, како и просториите на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица избувнал голем пожар.

ТППЕ Струмица веднаш по првата дојава со 1ПП возило и 5 пожарникари излегла на локацијата на пожарот, а поради сериозноста на пожарот веднаш е извршена мобилизација на целиот состав на ТППЕ Струмица при што се испратени уште 4 ПП возила и 20 пожарникари.

Новинарските здруженија и организации побараа од локалните власти да и помогнат на оваа телевизија.

Денес, (среда) 25.03.2020 година, околу 02.00 часот, во просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ како и простории…

Gepostet von Пожарникари – Струмица am Mittwoch, 25. März 2020
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Пендаровски: Во иднина ќе се соочиме со менталните последиците од коронавирусот

Психологот Мирослав Пендароски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека во иднина ќе се соочиме...

„Симптомите на коронавирус кај деца и возрасни може да бидат сосема различни“, вели Софијанова

Докторката Аспазија Софијанова за „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека симптомите на коронавирусот кај деца и возрасни може да бидат сосема различни....

Нова жртва на коронавирусот во Косово, вкупно седуммина починати

Министерството за здравство на Косово вечерва објави дека уште едно лице заразено од Ковид-19 почина на Инфективната клиника при Клиничкиот и универзитетски...

Софијанова: Не се очекува коронавирусот да прави компликации кај новороденчињата

Докторката Аспазија Софијанова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека не се очекува коронавирусот да направи компликации кај новороденчињата.

„Тешко е самоизолацијата да се помине во стан, јас сум во куќа и секој ден си работам во дворот“, раскажува доктор Аголи кој го...

Излекуваниот доктор Арбен Аголи во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека тешко е самоизолацијата да се помине во стан.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com