Иванов: Јас ова нема да го дозволам

Претседателот Ѓорге Иванов преку соопштение најави дека нема да го потпише Указот за Законот за употреба на јазиците.

– Јас нема дс го дозволам тоа. Пред овој закон нема европско знаме а не се водеше ниту дебата за амандманите. Јас Указот не го потпишувам- се наведува во соопштението.


 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Колку сте задоволни од услугите на лизинг компаниите?

View Results

Loading ... Loading ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here