Иран: Тројца државни функционери заразени со коронавирус

НАШ ПРЕДЛОГ

Гужва на грчката граница – над 1.000 автомобили во колона долга 20 километри (ВИДЕО)

Над 1.000 граѓани од Албанија кои работат во Грција денеска создадоа гужва на границата пробувајќи да влезат...

Продолжуваат консултациите за коалициски договор помеѓу СДСМ и Коалицијата “Можеме” и ДУИ

СДСМ преку соопштение денеска информира дека продолжуваат интензивните консултации и работата на ниво на генерални секретари викендот...

Чак Норис објави видео порака до Александар Лукашенко (ВИДЕО)

Американскиот глумец Чак Норис сними видео порака до Александар Лукашенко, чија официјална победа на минатонеделните претседателски избори...

Вишиот потпретседател и уште двајца членови на кабинетот на претседателот на Исламската република се новозаболени од коронавирус, соошти денеска полудржавната агенција Фарс.

- Реклама -

Потпретседателот на државата Ешак Џангахири не е виден на највисоките државни собири што се одржани во последните денови Другите двајца функционери за кои агенцијата тврди дека се заразени со коронавирус се министерот за култура Али Асгар Моуенсан и министерот за економија Реза Рахмани.

- Реклама -

Државните медиуми се уште не ги потврдија овие информации, пренесувата американските медиуми.

- Реклама -

Иран се наоѓа меѓу земјите кои се најтешко погодени од коронавирусот, бидејќи дури околу 9.000 лица во земјата се заразени од вирусот. 

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Продолжуваат консултациите за коалициски договор помеѓу СДСМ и Коалицијата “Можеме” и ДУИ

СДСМ преку соопштение денеска информира дека продолжуваат интензивните консултации и работата на ниво на генерални секретари викендот за коалициски договор помеѓу СДСМ...

Чак Норис објави видео порака до Александар Лукашенко (ВИДЕО)

Американскиот глумец Чак Норис сними видео порака до Александар Лукашенко, чија официјална победа на минатонеделните претседателски избори во Белорусија е оспорена од...

Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град викендов

Локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер, грмежи и град се очекуваат...

До 31 август продолжено привременото ограничување на поврзувањата на Грција со Македонија

Министерската одлука за привремено ограничување на поврзувањата на Грција со Северна Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е...