Интервентни единици и војска се распоредуваат во центарот на Минск

НАШ ПРЕДЛОГ

Храбриот Реџеп ја победи болеста и со насмевка си заминува дома

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави видео од малиот Реџеп кој успеал да...

Екс вработена во МВР се фотографирала полугола – покрената дисциплинска постапка

Низ социјалните мрежи кружи фотографија од девојка - вработена во Министерството за внатрешни работи која се фотографирала...

Исечени гранки на 13 диви костени во Тетово – граѓаните се жалеле за непријатен мирис и измет

Денеска на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово, во близина на комплексот банки и станбени објекти, се исечени...
-Реклама-

Белоруски интервентни единици и воени сили пристигнуваат во центарот на Минск, а припадници на интервентната полиција се упатија по Авенијата Независност кон центарот на градот, јавува ТАСС.

Автобуси со интервентна полиција може да се видат во близина на плоштадот Независност, меѓутоа сè уште не е блокирана ниту една улица  додава агенцијата.

- Реклама -

Белорусија одржа претседателски избори на 9 август, а според првичните резултати, претседателот Александар Лукашенко доби поддршка од 80,08 проценти од гласачите. По објавата на резултатите, во Минск и други градови во Белорусија избија протести, на кои, според властите, уапсени се околу 2000 незадоволни граѓани. 

Министрите на седница на Владата ќе потпишат Кодекс за етичко однесување

Владата денеска ќе ја одржи седмата седница, на која министрите ќе потпишат Кодекс за етичко однесување на членовите на Владата и носителите...

Утре Дебар и Центар Жупа седум часа без вода

Општините Дебар и Центар Жупа, кои со вода за пиење се снабдуваат од водоводот Росоки-Дебар, утре, (30 септември) во периодот од 10:00...

Во Велес во два наврати силувана 24 годишна девојка

Во Полициската станица Велес, 24-годишна девојка од Велес вчера пријавила дека на 20 септември  во два наврати, во хотел во Велес и во...

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец. На места врнежите ќе...

Регистрирани 112 нови случаи на ковид 19, починати се 8 лица, оздравени се 159 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во:...