Институциите да ги стават во мирување вработувањата – Ивановска: Вработувањата може да влијаат на гласачкото тело

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево....

Филипче: Најостро го осудувам нападот на колегата лекар – институциите целосно да го истражат случајот

Министерот за здравство, Венко Филипче на социјалната мрежа „Фејсбук“ се јави по нападот попладнево на лекар на...

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

Попладево бил нападнат лекар од Клиниката за токсикологија. Тој се здобил со повреда на окото и неколку...
-Реклама-

Изградба на улици и канализации, училишта, градинки, спортски сали, болнички оддели.

Вака изгледаат политичките функционери на терен по одредувањето на датумот за избори.

- Реклама -

Има и огласи за вработување низ разни институции. Државната комисија за спречување корупција апелира до институциите да престанат со вработувања бидејќи на тој начин може да влијаат врз гласачкото тело.

Од денот на објавување на парламентарните избори до денот кога ќе се избираат пратениците строго се забранува изградба на објекти со државни пари.

- Реклама -

Според законот, се забранува започнување на градежни работи, се забрануваат дополнителни исплати, вработувања и отпуштање од работа.