Груби: Јас и Љупчо Николовски работевме во хармонизација на програмата на Владата

НАШ ПРЕДЛОГ

Гордана Јанкуловска веќе спроведена во КПУ – Идризово

Гордана Јанкуловска, како осудена со четири години затвор во случајот „Тенк”, веќе е спроведена во КПУ-Идризово.

Во Кичево само едно основно училиште со дозвола за настава со физичко присуство до деветто одделение

Секторот за образование на општина Кичево соопшти дека од страна на надлежната Комисија само едно општинско основно...

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од...
-Реклама-

Првиот вицепремиер Артан Груби вечерва во „Click Plus“ на ТВ21 рече дека после изборите, Груби како претставник на Ахмети и Љупчо Николовски како претставник на Заев, работеле во идентификување на проблемите од претходната Влада кои резултираа со остра реторика во изборната кампања.

„Поголемиот дел од програмата на новата Влада била координирана меѓу Груби и Николовски во консултации со Заев и Ахмети“, рече Груби во „Click Plus“ на ТВ21.

- Реклама -

ЧИТАЈ ИСТО ТАКА:

Османи во Брисел на разговори за европското досие на Северна Македонија

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи од денеска е во дводневна работна посета на Брисел, каде што ќе има средби со високи...

Во Велика Британија нови рестриктивни мерки

Британската влада има намера да воведе целосен карантин во поголемиот дел од северна Велика Британија, а варојатно и во Лондон, со цел...

Азербејџан: Стотици загинати ерменски војници

Ерменските вооружени сили во судирите во Нагорно-Карабах претрпеа големи загуби – најмалку 550 лица се убиени и ранети, објави Спутник Азербејџан, повикувајќи...

Во Нагорно-Карабах за два дена убиени 59 војници, амбасадорот во Москва јавува дека денеска загинале 30 Ерменци

Локалните власти во Република Нагорно-Карабах, како дел од Азербејџан, а во која доминира  ерменското население, денеска соопштија дека уште 28 нејзини војници...

Регистрирани 48 нови случаи на коронавирус, починаа четири лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19 во:...