Грција на 15. јуни ги отвора границите за туристички патувања

НАШ ПРЕДЛОГ

„За неполн час вчера се создаде полициски кордон кој требаше да ме лови мене додека ручав со пријателите – се виде кој владее со...

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ околу работата на полицијата. Тој вечерва во „КликПлус“ на ТВ21 рече дека...

Мицкоски: Бројот на заразени со коронавирус четирикратко се зголеми, но никој не сноси одговорност

За бројката на заразени во последните неколку дена, коментираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „КликПлус“ на...

„Ќе ги победам и ќе им покажам како се работи во интерес на државата“, рече Мицкоски

Во „КликПлус“ на ТВ21 Христијан Мицкоски истакна дека е убеден во победа на следните парламентарни избори на...
- Реклама -

Грција на 15. јуни ќе ги отвори границите за туристички патувања. Ова го најави премиерот на земјата Кирјакос Мицотакис за време на видео состанокот со челниците на Србија, Бугарија и Романија, на кој станало збор за соработката меѓу овие четири земји.

Од 1. јуни Грција ги отвора границите за службени патувања, сезонски работници и членовите на фамилиите кои живеат во странство.

- Реклама -

Србија најави отворање на границите на 1. јуни, притоа премиерката Ана Брнабиќ истакна дека за македонските државјани ќе нема потреба од негативен тест за коронавирус.

Засега од Грција нема официјално најави на кој начин ќе бидат отворени, односно дали ќе има потреба за тестирање. Вчера министерот за туризам оптимистички најави дека од 1. јули веројатно ќе нема потреба за негативен тест за да се влезе на територијата на Грција.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Бројот на заразени со коронавирус четирикратко се зголеми, но никој не сноси одговорност

За бројката на заразени во последните неколку дена, коментираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „КликПлус“ на ТВ21.

„Ќе ги победам и ќе им покажам како се работи во интерес на државата“, рече Мицкоски

Во „КликПлус“ на ТВ21 Христијан Мицкоски истакна дека е убеден во победа на следните парламентарни избори на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Не ми укажаа келнерите дека е забрането да бидам во кафаната

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека вработените во угостителскиот објект не го предупредиле дека е забрането...

„Протоколите се менуваат на дневна основа, затоа не ги знам – јас веќе се извинив и ќе сносам одговорност“, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е гостин на „КликПлус“ на ТВ21. Тој објасни зошто не ги знае протоколите, што беше причина вчера...