Грција ќе дозволи престој на туристи од нашата земја без тестирање и карантин

НАШ ПРЕДЛОГ

Мицкоски: Нема реформи со Кацарска како уставен судија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил пишува дека нема реформи со судијката Добрила Кацарска...

Жестока дебата меѓу Даути и Бектеши за струјата – ако компаниите се премислат, комисијата ќе ја смени одлуката

Владата да изнајде решение за цената на електричната енергија да се намали, особено во време на пандемијата,...

Судијката Кацарска во Уставен суд – едногласна поддршка од Судскиот совет

Добрила Кацарска е предлог за нов уставен судија. Судскиот совет едногласно ја поддржа судијката...
-Реклама-

Грција своите први туристи оваа година ќе ги прими од 15. јуни, а на листата на гости ќе се најдат и нашите патници кои што ќе можат да патуваат во оваа земја.

Грчката телевизија „Скај“ објави 19 земји на кои Грција ќе им дозволи влез во земјата без карантин и тестирање, меѓу кои е и Северна Македонија.

- Реклама -

Освен нашата земја, на листата се најдоа и Кипар, Израел, Кина, Јапан, Австралија, Норвешка, Данска, Австрија, Бугарија, Србија, Романија, Албанија, Полска, БИХ, Унгарија, Словачка и Чешка.

Жестока дебата меѓу Даути и Бектеши за струјата – ако компаниите се премислат, комисијата ќе ја смени одлуката

Владата да изнајде решение за цената на електричната енергија да се намали, особено во време на пандемијата, бара албанската опозиција. Власта се...

Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судскиот совет на денешната седница едногласно ја предложи судијката Добрила Кацарска за нов судија на Уставниот суд на Република Северна Македонија,  потврдија...

Вкупно 322 санкции од полицијата вчера на територијата на Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на  територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 322 санкции.

МОН: Продолжува тестирањето на платформата, вчера најавени над 88 илјади корисници

На националната платформа за онлајн-настава вчера биле најавени над 88 000 активни корисници кои, како што информира Министетството за образование и наука,...

Нови згради „никнуваат“ во Бутел – ниту еден план за парк! Смилевски вели дека ја менаџира состојбата

Градежни објекти се градат на секој агол на територија на општина Бутел. Градоначалникот Велимир Смилевски, признава дека има градежна експанзија, но уверува...