Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

НАШ ПРЕДЛОГ

Ново рочиште за „Монструм“, сведочат Јанкуловска и Ахмети (ВИДЕО)

Денеска е закажано ново рочиште за случајот „Монструм“ за убиствтото кај Смилковско езеро.

Руски државјанин со украдено возило и два гасни пиштоли фатен на „Табановце“

На 20.02.2020 во 09.50 часот на Граничниот премин „Табановце“, при извршена контрола на А.Б.(32) од Русија, со...

Русковска за одложувањето на 27 април: Ова е во насока на оддолжување на постапката (ВИДЕО)

Обвинителката Вилма Русковска после првото рочиште за организаторите на 27 април, рече дека смета дека одложувањето е...

Солза Грчева беше пратеник на СДСМ, а сега се реши да оформи партија и да оди сама. Таа не сака да се потсетува дека била пратеник на таа партија, која ја избркала. Грчева вели дека е драматично во нашата земја кога ќе се каже дека „Не се сложуваме со политиките на вашата партија“. За споредба ја даде Јадранка Косор од Хрватска.

Целата изјава:

  • ТЕМИ:
  • 2
- Реклама -

LIVE NEWS

Ахмети за „Монструм“: Бевме вознемирен и исплашени да не ескалира ситуацијата

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешното сведочење за случајот „Монструм“ кака...

Османи по сведочењето за „Монструм“: Очекувам транспарентен судски процес и одлука врз основа на фактите и доказите

Денеска во улога на сведок за случајот „Монструм“ беше и вицепремиерот Бујар Османи, кој за време на случајот беше портпарол на ДУИ....

Тетовка пријавила малтретирање, закани по живот и повреди од сопругот

Педесетгодишна тетовка вчера (20 февруари) во 15 часот и 10 минути, во СВР Тетово пријавила дека дента околу 14 часот и...

Турска државјанка осомничена за обид за убиство во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против државјанка на Република Турција со привремен...

Русковска: Обвинетите од 27 април имаат предложено преку 300 сведоци секој од нив

Обвинителката Вилма Русковска по првото рочиште за организаторите на 27 април, кое се одложи поради тоа што одбраната побара увид во доказите,...
- Реклама -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com