ИЗБОРИ

Фрчкоски и Тортевски за протоколите на угостителските објекти: „Идиотски, личи како мали Ѓокица да ги пишувал“

НАШ ПРЕДЛОГ

ЕК го одобри лекот ремдесивир во ЕУ за тешките случаи на Ковид-19

Европската комисија соопшти денеска дека го одобрила користењето на лекот ремдесивир во третманот на тешки случаи на...

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со...

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен...
- Промо -

Професорот Љубомир Фрчкоски и адвокатот Александар Тортевски се гости во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Тие двајцата ги нарекоа протоколите за угостителските објекти идиотски и дискриминиторски.

- Реклама -

„Не знам кому му текнало така. Да седат на иста маса само луѓе од фамилијата. Што правиме ако брачните парови имаат различно презиме? Така да сметам дека ова е дискириминаторски и треба веднаш Владата да го повлече“, смета Фрчкоски.

„Се согласувам дека е идиотска одлука, како мали Ѓокица да ги пишувал“, рече Тортевски.

- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со Косово и Србија.

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при...

Уапсена гевгеличанка – наместо во самоизолација, била на базен

На ден 02.07.2020 во 14:30 часот, на базен во Гевгелија, лишена е од слобода А.Г.(31) од Гевгелија, која не се придржувала на...

Во Белград прогласена вонредна ситуација

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила...