Франција повика на поголема координација при повторно отворање на границите на земјите од ЕУ

НАШ ПРЕДЛОГ

„Чувството на граѓаните е дека политичарите не успеваат да го исполнат она што го ветуваат“, рече Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во Клик Плус на ТВ21 рече дека чувството на граѓаните е...

Мицкоски: Утре сакам да се постигне датум за избори и оваа тригодишна пандемија на Заев да заврши, но кога имаме троцифрена бројка на новозаразени...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одново со коментар околу датумот за избори. И тој посакува побрзо да...

„Треба да се прават многуповеќе тестови, серолошки PCR, брзи… да се детектираат сите кластери – потреба ни е вистинска победа на вирусот, а не...

Лидерот Мицкоски запрашан околу актуелната состојба со коронавирусот и тестовите кои се прават, во Клик Плус на...
- Реклама -

Франција повика на „поголема координација“ при повторното отворање на внатрешните граници на ЕУ, во момент кога држави-членки најавија такви потези во пресрет на летната туристичка сезона, јави дописникот на МИА.

-Постои итна потреба да се координираме, и тоа ќе биде моја порака попладнево за време на видео конференција на европските министри за туризам, рече францускиот државен секретар за надворешни работи Жан-Баптист Лемоуан на радио РТЛ.

- Реклама -

Тој притоа смета дека не може секој да најавува само од своја гледна точка за отворањето на границите.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Утре сакам да се постигне датум за избори и оваа тригодишна пандемија на Заев да заврши, но кога имаме троцифрена бројка на новозаразени...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одново со коментар околу датумот за избори. И тој посакува побрзо да се најде решение за датумот,...

„Треба да се прават многуповеќе тестови, серолошки PCR, брзи… да се детектираат сите кластери – потреба ни е вистинска победа на вирусот, а не...

Лидерот Мицкоски запрашан околу актуелната состојба со коронавирусот и тестовите кои се прават, во Клик Плус на ТВ21 рече дека треба да...

Мицкоски: Недржавничко е однесувањето на Заев за избори да има на 5-ти јули

Христијан Мицкоски во „КликПлус“ на ТВ21 ја коментираше одлуката на лидерот на СДСМ Зоран Заев за избори на 5. јули.

„Правевме симулација, по 3 минути треба за да се гласа – најмногу 20 гласачи во 1 час“, рече Мицкоски

Мицкоски во вечерашното гостување на ТВ21 рече дека направиле симулација како би изгледал изборниот процес односно самиот ден на гласање по претходно...