ИЗБОРИ

ФОТО: По укинувањето на полицискиот час, градскиот парк во Скопје е преполн

НАШ ПРЕДЛОГ

Почина новинарката Јасмина Спасовска

По долго боледување денеска во Скопје почина Јасмина Спасовска, долгогодишен новинар во областа на културата. Таа работеше...

Една земја на Балканот е посебно погодена од новиот бран на коронавирусот

Имаме т.н. втор бран на коронавирусот кој е актуелен секаде, а посебно на Балканот. Секаде бројот на...

Антикорупциска се изјасни за ненадалежна по пријавата од Чулев, отфрли и приговор од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната јавна седница ги отфрли наводите од приговорот и...
- Промо -

Од денеска нема повеќе полициски час во нашата земја. И во првиот дел од укинувањето, веднаш раздвиженост меѓу граѓаните.

Градскиот парк во Скопје вечерва беше преполн. Тешко каде што можеше да се најде слободна клупа. Многу луѓе се собраа, и искористија тоа што нема повеќе ограничување на движењето.

За прв пат после долго време нема ограничување, но властите најавија дека ќе има повторно полициски час ако бројката на заразени со коронавирус расте.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Една земја на Балканот е посебно погодена од новиот бран на коронавирусот

Имаме т.н. втор бран на коронавирусот кој е актуелен секаде, а посебно на Балканот. Секаде бројот на нови случаи расте, но Романија...

Антикорупциска се изјасни за ненадалежна по пријавата од Чулев, отфрли и приговор од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната јавна седница ги отфрли наводите од приговорот и го затвори предметот доставен од...

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај Велес

Рибари вчера околу 13.30 часот во полиција пријавиле дека на место познато како „Грнчкишки лаки“, на брегот на реката Вардар кај поранешната Фабрика...

Новиот француски премиер: Нема да има повеќе карантин на државно ниво

Новиот француски премиер Жан Кастекс изјави денеска дека секој следен карантин нема да се воведе во целата земја доколку има ново зголемување...