ФОТО: Новите автобуси пристигнаа во Скопје – „Си плативме и патарина“, се пофали Шилегов

НАШ ПРЕДЛОГ

Дневен хороскоп за недела (31. мај 2020)

ОВЕН Работа: Сте успеале да ги решите проблемите на полето работа. Задоволни сте затоа...

Филипче: Ова е Клиничкиот центар вечерва, со нов лик, да го чуваме уреден

Министерот за здравство Венко Филипче на својот „Фејсбук“ објави фотографии од изгледот на Клиничкиот центар.

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова...

Седум нови автобуси пристигнаа во Скопје. На социјалната мрежа Фејсбук, првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов се пофали дека уредно било платено и патарина.

Првите седум од вкупно 33 нови црвени автобуси денеска тргнаа од Загреб за ЈСП Скопје. Автобусите се набавени по пат на проектот на ЕБОР, а тендерот го доби Ауто Хрватска ПСЦ.

Ова го сподели градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот Фејсбук профил. -Некогаш треба да си упорен. Секогаш треба да веруваш. Моето, твоето, нашето Скопје … Скопје, една поинаква приказна …, наведува Шилегов во својата објава на Фејсбук.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Филипче: Ова е Клиничкиот центар вечерва, со нов лик, да го чуваме уреден

Министерот за здравство Венко Филипче на својот „Фејсбук“ објави фотографии од изгледот на Клиничкиот центар. „Ова е Клиничкиот...

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова означува нова ера на патувањата...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: НАСА испраќа астронаути до меѓународната вселенска станица

НАСА и Спејсикс ги испраќаат астронаутите Роберт Бехенкен и Даглас Харли до Меѓународната вселенска станица. Настанот може да...

Тежок живот во уште потешки услови, домаќинот болен и не може да му помогне на семејството

Доволно е само еднаш да ја погледнеш куќата за да ја разбереш маката на ова семејство. 7-членото семејство Метовски...