ФОТО НА ДЕНОТ: Русковска vs Јанева

НАШ ПРЕДЛОГ

Хрватскa: Нови 77 случаи со коронавирус, вкупно 790 заразени

На прес-конференција денеска е соопштено дека во последните 24 часа се регистрирани нови 77 случаи со Ковид-19,...

Јапонската Влада не планира воведување вонредна состојба поради коронавирусот

Портпаролот на јапонската Влада Јошихиде Суга денеска изјави дека не се точни...

МВР ќе поднесе кривична пријава за едно лице

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска на денешната прес конференција посочи дека МВР ќе поднесе...

Во судница не разговараат, ниту пак се погледнуваат иако до пред неколку месеци беа колешки кои се бореа против криминалот.

Последен конфликт имаа пред неколку две рочишта, кога Јанева прв пат прозборе во судница и рече дека обвинителството требало да мисли кога ги поднесувало доказите, на што Рускоска и возврати дека доколку таа мислела немало сега да завршат на обвинителна клупа. По ова се вклучи и Бојан Јовановски кој и се обрати на Русковска дека доколку не монтирала случаи немало никој да биде во судница.

Фотографијата е направена денеска, по судењето за „Рекет.“

Русковска vs Јанева

Русковска vs Јанева

Gepostet von TV21 am Montag, 17. Februar 2020

#21РЕПОРТЕР

Забележувате сериозно прекршување на мерките на Владата? Собири на луѓе или пак се наоѓате во некоја од ризичните земји со коронавирус? Споделете ја со нас приказната со видео или фотографии на е-маил: [email protected] или Facebook

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Починал битолчанец кој бил во самоизолација

Битолчанец за кој нема точни информации од каде се вратил во Македонија, попладнево починал во својот стан...

Седумгодишно девојче ја победи болеста и си замина од Детската Клиника

Седумгодишната Румеса ја победи болеста и денеска целосно здрава си замина од Детската Клиника. Оваа убава вест Детската клиника...

Информација за онлајн часови и веб платформа за едукација во домашни услови

На веб страната на училиштето, учениците и родителите имаат можност да се едуцираат од дома. На платформата има...

Докторот од Битола го повторил тестот за коронавирус – сега е негативен

Докторот од приватната здравствена установа од Битола кој пред два дена беше регистриран за прв случај на коронавирус во Битола заедно со...

Семејството и заразениот доктор од Битола сега се нагативни на коронавирус

Сите членови на семејството на заразениот доктор од Битола со коронавирус се негативни на вирусот. Резултатите од тестовите ги добиле попладнево.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com