ФОТО: Без коментар…

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево....

Филипче: Најостро го осудувам нападот на колегата лекар – институциите целосно да го истражат случајот

Министерот за здравство, Венко Филипче на социјалната мрежа „Фејсбук“ се јави по нападот попладнево на лекар на...

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

Попладево бил нападнат лекар од Клиниката за токсикологија. Тој се здобил со повреда на окото и неколку...
-Реклама-

Најпознатата телевизија „CNN“ при емитување на програма од доделувањето на најпрестижната награда Оскар во „Лос Анџелес“ со овој наслов ја прикажа ѕвездата на македонскиот документарен филм „Медена земја“ Хатиџе Муратова.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ:

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 31.074.026лица. Од нив починале 962.709 пациенти, а оздравеле 22.658.885 луѓе.

Дел од Кавадарци без вода до 15 часот поради дефект

Поради дефект на водоводна линија, без вода за пиење до 15 часот се жителите на булевар „Вељко Влаховиќ” и дел од булевар...

Фекалии два дена течат по улица во скопско Црниче, жителите стравуваат за нивното здравје (ВИДЕО)

Два дена во скопската населба Црниче течат фекалии по улица. Локалните жители велат дека случајот е пријавен кај надлежните, но засега...

Можно е повторно затворање на градинките?! Има родители кои ги запишале децата, а не ги носат

Доколку дојде до влошување на епидемиолошката состојба, градинките во иднина ќе треба повторно да се затворат. Директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор...

На скопскиот аеродром пронајден починат шведски државјанин

Вчера во 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 14:40 часот, во близина на тоалетите на Граничен премин Меѓународен aеродром...