ИЗБОРИ

Филипче: Ова е Клиничкиот центар вечерва, со нов лик, да го чуваме уреден

НАШ ПРЕДЛОГ

Директорот на Клиника за неврологија позитивен на коронавирус

Докторот Иван Барбов, директор на Клиниката за неврологија е позитивен на тестот за коронавирус, и се наоѓа...

100 милиони евра годишно за инвестиции низ селата, ветува Села од коалицијата „Сега е време“

Села во „Изборни дебати“ на ТВ21 вели дека конечно во секое село ќе има вода за пиење...

Мирно се одвиваат протестите пред српскиот Парламент

 Протестите кои се одржуваат вечерва пред српскиот Парламент засега се одвиваат мирно и без поголеми тензии.
- Промо -

Министерот за здравство Венко Филипче на својот „Фејсбук“ објави фотографии од изгледот на Клиничкиот центар.

„Ова е Клиничкиот центар вечерва. Со нов лик, нови и проширени тротоари, зелени појаси и дрвореди, одвоени ленти за итна помош, патеки за посетители и лица со медицински помагала и велосипеди, како и ново улично осветлување. Да го зачуваме Клинички уреден, сликите од минатото да не ни се повторуваат. Јавното здравје е заедничка одговорност – од нас зависи.“, напиша Филипче.

- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

100 милиони евра годишно за инвестиции низ селата, ветува Села од коалицијата „Сега е време“

Села во „Изборни дебати“ на ТВ21 вели дека конечно во секое село ќе има вода за пиење и дека ќе бидат вложени...

Мирно се одвиваат протестите пред српскиот Парламент

 Протестите кои се одржуваат вечерва пред српскиот Парламент засега се одвиваат мирно и без поголеми тензии. Граѓаните за денешниот...

Граничните премини повторно празни – државјаните на Косово се враќаа назад

Поради одлуката за ПЦР тест за државјаните на Косово, на Блаце имаше малку автомобили. Во нашата земја без проблем влегуваа автомобили со...

ВИДЕО: Немири на плоштадот во Атина против новиот закон за собири

Инциденти се случија вечерва на протестот пред грчкиот Парламент во Атина, каде пратениците треба да изгласаат нов закон за штрајкови и демонстрации.