ИЗБОРИ

ЕКСКЛУЗИВНО: МВР отвора истраги за носители на јавни функции, министерот Чулев гостин во ТВ21 (ВИДЕО)

НАШ ПРЕДЛОГ

Новиот француски премиер: Нема да има повеќе карантин на државно ниво

Новиот француски премиер Жан Кастекс изјави денеска дека секој следен карантин нема да се воведе во целата...

Од починатите од коронавирусот, 82 отсто имале хронична болест

Во периодот 29 јуни до 5 јули регистрирани се 46 смртни случаи од Ковид-19, што е 11...

Изборни дебати на ТВ21 – вечерва со Биљал Касами во 21:15

Лидерот на Движењето Беса, Биљал Касами вечерва од 21:15 часот е гостин во изборната емисија која ја...
- Промо -

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за ТВ21 го потврди министерот за внатрешни работи, Наѓе Чулев.

„Ние веќе имаме отворено сериозни истраги, во областа на организираниот криминал и во областа на корупцијата. Ќе излеземе во наредниот период и со пресови преку кои ќе ја информираме јавноста, а тоа не го направивме претходно поради коронавирусот“, изјави Наќе Чулев во емисијата „10 минути“ на ТВ21.

Чулев додава дека во истрагата опфатени се и сегашни функционери, а дека пристапот бил непристрасен.

- Реклама -

„Ќе обелодениме сериозни злоупотреби од лица носители на јавни функции“.

Целосното интервју со Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, вечерва во 19.10 на ТВ21.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Од починатите од коронавирусот, 82 отсто имале хронична болест

Во периодот 29 јуни до 5 јули регистрирани се 46 смртни случаи од Ковид-19, што е 11 помалку од претходната недела на...

Изборни дебати на ТВ21 – вечерва со Биљал Касами во 21:15

Лидерот на Движењето Беса, Биљал Касами вечерва од 21:15 часот е гостин во изборната емисија која ја подготвува ТВ21.

Малолетник прободен со нож во Чаир

Шеснаесетгодишно момче било прободено со нож синоќа околу 22:10 часот во парк во скопската населба Чаир. МВР соопшти дека...

Спасовски: Владата најитно ќе го разгледа предлогот на Комисијата за ПЦР тестовите за граѓаните од Србија, Косово, БиХ и Црна Гора

Владата најитно ќе го разгледа предлогот на Комисијата за заразни болести за задолжително доставување ПЦР не постар од 72 часа за сите...