Дуа Липа преработи песна на Ејми Вајнхаус во нејзина чест

Во чест на роденденот на покојната британска пејачка Ејми Вајнхаус, пејачката со косовско потекло, Дуа Липа и Галант направија кавер-верзија на песната „Tears Dry On Their Own“, една од најпопуларните песни на пејачката.

Во прилог видео снимка од видеото:

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here