ИЗБОРИ

Дневен хороскоп за вторник (30. јуни 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Биљал Касами во изборни дебати на ТВ21 – „Не бараме гласови за СДСМ, туку за себе“

Влегоа во заедничка предизборна коалиција, но гласови бара секој за себе. Претседателот на Движењето Беса, Биљал Касами,...

Учениците најверојатно ќе останат дома – онлајн настава и по први септември?

Онлајн наставата наиде на бројни пречки. Бараше помош од професори по информатика, но за електронски да се...

Се предлага враќање на тестот ПЦР на границите, мерката се бара за државјаните на Косово, Србија, БИХ и Црна Гора

Комисијата за заразни болести и предложила на Владата за неколку држави од регионот да се врати мерката...
- Промо -

ОВЕН

Работа: Може да очекувате поволен период во кој ќе успеете да ги решите работните проблеми кои ве оптоваруваат.

Љубов: Искрени сте кон личноста која ви се допаѓа и се надевате дека таа ќе ви возврати.

- Реклама -

Здравје: Ќе ви годи спортување.


БИК

Работа: Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од ситуацијата на ова поле. Не планирајте промени. 

Љубов: Очекувајте период во кој со саканата личност ќе посакате големи промени и важни одлуки. 

Здравје: Чувствителен крвоток. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е наскоро да имате некоја важна одлука на ова поле. Ве очекува битно потпишување.

Љубов: На полето љубов ве очекува поволен ден за остварување на ново познанство кое може да ви значи.

Здравје: Чувствителна кожа.


РАК

Работа: Очекувајте шанса да го смените работното место ако сте оделе кон тоа.

Љубов: Пред вас е ново познанство кое во вашиот живот може да внесе многу страст и возбуда.

Здравје: Јадете повеќе овошје.


ЛАВ

Работа: Водете сметка околу тоа каков впечаток ќе оставите на личноста со која планирате соработка.

Љубов: Се чувствувате некако осамена, и ви се потребни промени на ова поле да се случат.

Здравје: Наклонети сте кон депресија.


ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да бидете упорни и истрајни за на работното поле да остварите она што сте го зацртале.

Љубов: Ви се допаша личност која покажува дека е некако ладна кон вас.

Здравје: Без проблеми со здравјето.


ВАГА

Работа: Пред вас е период за работа во која може да добиете некоја нова понуда за соработка.

Љубов: Не би требало да имате компликации со емотивниот партнер кој ви е посветен.

Здравје: Ќе ви годи прошетка.


ШКОРПИЈА

Работа: Доколку соработувате со странство, потребно е да се подготвите на чекање и одолговлекување.

Љубов: Не форсирајте се себе си кога е во прашање ова поле. Бидете подготовени на пречки.

Здравје: Добро се чувствувате.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Финансиската ситуација би требало да ви биде се подобра и подобра. Судбината ви е наклонета.

Љубов: Не ви е лесно отворено да ги покажете своите чувства затоа што на некој начин стравувате од одбивање.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате позитивни одлуки на полето работа. Пред вас е добар период за напредок.

Љубов: Ве очекува добар ден за љубов во кој ќе имате прилика за средба со саканата личност.

Здравје: Добро.


ВОДОЛИЈА

Работа: Потрудете се да останете доследни на работните цели кои на себе сте ги поставиле во овој период.

Љубов: Ако сте слободни може да очекувате средба со додворувач кој ќе покаже дека е упорен.

Здравје: Ви следува опоравување.


РИБИ

Работа: Очекувајте поволен ден. Ако сте имале некои работни проблеми, ќе успеете да ги решите.

Љубов: Ако сте слободни, пред вас е поволен ден за флерт, но и натаму нема почеток на нова врска.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Учениците најверојатно ќе останат дома – онлајн настава и по први септември?

Онлајн наставата наиде на бројни пречки. Бараше помош од професори по информатика, но за електронски да се поврзе со учениците му помагаше...

Се предлага враќање на тестот ПЦР на границите, мерката се бара за државјаните на Косово, Србија, БИХ и Црна Гора

Комисијата за заразни болести и предложила на Владата за неколку држави од регионот да се врати мерката за ПЦР тест при влез...

Здравствените власти во Србија контра Вучиќ: Рестриктивни мерки ќе има, но не полициски час!?

Александар Вучиќ, претседателот на Србија најави дека според она што го дознал од здраствените власти дека ќе нема полициски час, иако тој...

Филипче: Се намалува бројот на хоспитализирани со Ковид-19, нема потреба од полициски час

Во изминатите 24 часа се регистрирани околу 130 нови заболени со коронавирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека се...