Дневен хороскоп за вторник (11. август 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Родилка и нејзиното бебе починале на гинекологија

Родилка и нејзиното бебе починале вечерва на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“,...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен.

Голем шумски пожар на планината Стогово на непристапен терен

Голем шумски пожар повеќе од пет часа беснее на планината Стогово во Општина Центар Жупа, пренесува Сител....
-Реклама-

Овен

Работа: Можно е да добиете сосема нова работна понуда која повеќе ви одговара по сите прашања.

- Реклама -

Љубов: Комуникацијата со саканата личност не е добра и свесни сте за своите грешки, но и понатаму ништо не менувате.

Здравје: Чувствителни уринарни патишта.


- Реклама -

БИК

Работа: Имате многу енергија и сакате максимално да се посветите на работата! Ве очекува поволен период.

- Реклама -

Љубов: Ве очекува прилика во која личноста која ви се допаѓа да и ги покажете интерес. Ве очекува убава врска.

Здравје: Опуштете се со драгите личности.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува позитивна атмосфера на работен план. Нема да имате никакви грижи и проблеми.

Љубов: Уживате во преубава комуникација со личноста која ја сакате. Доколку сте слободни, ново познанство ви доаѓа.

Здравје: Проблеми со синусите.


РАК

Работа: Можно е да не можете да реализирате баш се што сте посакувале. За сега задоволете се со мали препреки.

Љубов: Ве очекува прилика да ги обновите контактите со личност која се уште не сте ја преболеле. Минатото се враќа.

Здравје: Проблеми со циркулација.


ЛАВ

Работа: Денешниот ден не ви е претерано поволен за работа, па затоа водете грижа да не дојде до големи компликации.

Љубов: Пред вас е прилика за уште повеќе да се зближите со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Кашлица.


ДЕВИЦА

Работа: Дајте си уште малку време за да ги остварите своите планови. Немојте да дозволите да ве фати нервоза и нетрпеливост.

Љубов: Ви се допаѓа вниманието кое го добивате од една личност, но не сте сигурни дали и таа сака врска.

Здравје: Подложни сте на настинка.


ВАГА

Работа: Ве очекуваат важни настани, па затоа од клучно значење е да се поставите на вистински начин.

Љубов: Влеговте во период кој може да биде тежок за вас, доколку сте во брак, можно е да водите големи внатрешни борби.

Здравје: Вкочанетост.


ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас се нови настани на работен план. Некои пресврти не можете да ги предвидите.

Љубов: Ве очекува прилика за заедно со саканата личност да ги решите дилемите и на некој начин да го зајакнете вашиот однос.

Здравје: Добро се чувствувате.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можете да очекувате промена на работното место. Доколку сте сакате ново работно место, сега е можно да го добиете.

Љубов: Партнерот полека го губи трпението. Во некој работи не можете против себе.

Здравје: Можни се проблеми со притисокот.


ЈАРЕЦ

Работа: Не ви е проблем да се посветите на работата максимално кога знаете дека ќе ви биде дополнето на вистински начин.

Љубов: Доколку имате партнер пред вас е одличен период во кои убаво ќе се сложувате.

Здравје: Водете грижа за главата.


ВОДОЛИЈА

Работа: Имате доста работни обврски, па некои работи сега лесно создаваат тензија и притисок.

Љубов: Може да се надевате дека саканата личност ќе може да ви прогледа низ прсти, иако сте грешеле на разни начини.

Здравје: Нагласен пад на имунитетот.


РИБИ

Работа: Можете да очекувате позитивни промени на работен план. Соработката со странство може добро да ви се исплати.

Љубов: Ве очекуваат интересни настани со личност со која веќе долго време флертувате.

Здравје: Имате сосема доволно енергија.

Почина новинарот Драган Чубриќ

По кратко боледување, рано утово почина Драган Чубриќ (67), долгогодишен новинар од Охрид. Чубриќ дипломирал новинарство во Белград. Имаше...

Албанскиот јазик отстранет од меморандумите! Царовска вели нема промени, но соопштенијата се испраќаат само на македонски

Мила Царовска е новата министерка за образование и наука. Не помина ниту еден месец од нејзиното доаѓање на чело на овој ресор,...

Дневен хороскоп за сабота (19. септември 2020)

ОВЕН Работа: Расположени сте за комуникација, но не и за отстапки. Љубов: Емотивн сте презадоволни...

МОН во видео ги прикажа протоколите за децата кои ќе се вратат во училниците од први октомври

Министерството за образование и наука во соработка и со поддршка на УНИЦЕФ И УСАИД, изработи видео во кое на јасен и едноставен...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен. За овој случај известиле...