НАЈНОВА ВЕСТ

Владата ги прифати препораките: Полициски час во жариштата од четврток од 21 часот,...

Министерот за здравство Венко Филипче, потврди дека Владата ги прифатиле препораките од Комисијата за заразни болести. „Има многу...

Дневен хороскоп за среда (8. април 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

После три дена, регистриран смртен случај во Шпанија од Ковид-19

После три дена затишје, во Шпанија е пријавен смртен случај од коронавирус. Со...

Додека Македонија носеше одлука за враќање на полицискиот час, на само 80 километри се играше фудбал и тоа со публика

Владата вечерва донесе одлука за враќање на полицискиот час и тоа во општините кои во последниот период...

Вознемиреност во липковските села, за три дена 24 позитивни случаи и три починати од Ковид-19

„Во Куманово, Матејче и Слупчане се селата со најголем број на заразени со Ковид-19. ТВ21 дојде овде...

ОВЕН

Работа: Ќе имате нови обврски денеска. Работата ви оди во смер во кој помалку е неочекуван за вас.

- Реклама -

Љубов: Моментално љубовниот живот ви претставува мало оптоварување. Можно е да избегнувате гледање со партнерот.

Здравје: Пад на имунитетот.


БИК

Работа: Имате многу слободно време денеска. Поволен е денот малку да се одморите и да се опуштите. 

Љубов: Пред вас се одлични околности во кои ќе се најдете со саканата личност. Уживате во љубовта. 

Здравје: Полни сте со енергија. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате дека ќе имате некои добри вести денеска.

Љубов: Имате максимална доверба во вашиот партнер, и уживате додека сте заедно. Ве очекува поволен ден.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


РАК

Работа: Ве очекува прилика да склопите нова работа која ќе ви биде важна. Пред вас е поволен ден.

Љубов: На полето љубов ве очекува флерт кој може да ви биде интересен. Подготвени сте за љубовни промени.

Здравје: Болки во грлото.


ЛАВ

Работа: Ве очекува можност да напредувате кога е во прашање работата. Пред вас поволна фаза.

Љубов: Не ве очекуваат претерано големи промени на полето емоции. Стабилната ситуација со партнерот ве радува.

Здравје: Поволен период за слабеење.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е сега да не можете да ги остварите своите планови на полето работа, но сте тргнале во добар правец.

Љубов: Можно е да имате некои мали несогласувања со личноста која ви значи.

Здравје: Бидете внимателни.


ВАГА

Работа: Се обидувате да дојдете до нова работа. Ве очекува период во кој ќе имате среќа со работните прашања.

Љубов: Можно е да сте имале некоја сомнителност кон саканата личност. Љубомората ви прави проблеми.

Здравје: Исцрпени сте.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да се потпрете на своите соработници кои може да ви дадат искрена помош околу работата.

Љубов: Ако сте слободни, можно е да имате шанса за ново познанство кое ќе ви биде значајно.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да не сте добиле шанса која сте ја чекале за на работното поле да остварите напредок.

Љубов: Можно е познанство со личност која ќе покаже дека сака сериозна врска со вас.

Здравје: Проблеми со зглобовите.


ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да имате некои мали несогласувања со соработниците. Денешниот ден не ви е поволен за работа.

Љубов: Запознавате интересна личност и остварувате комуникација која ќе ве заинтересира.

Здравје: Проблеми со алергиите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Немојте да очекувате дека на полето работа ќе имате големи промени. Можно е малку да стагнирате.

Љубов: Можно е да не се сложувате со личноста која ја сакате и од ден на ден имате големи тензии.

Здравје: Проблеми со системот за варење.


РИБИ

Работа: Може да се надевате на многу значајно подобрување кога е во прашање работната ситуација.

Љубов: Конечно, наоѓате компромис со партнерот. Подготвени сте да се борите за вашиот брак.

Здравје: Намалете со внесување на јагленохидрати.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Додека Македонија носеше одлука за враќање на полицискиот час, на само 80 километри се играше фудбал и тоа со публика

Владата вечерва донесе одлука за враќање на полицискиот час и тоа во општините кои во последниот период беа жаришта на коронавирусот. Тоа...

Вознемиреност во липковските села, за три дена 24 позитивни случаи и три починати од Ковид-19

„Во Куманово, Матејче и Слупчане се селата со најголем број на заразени со Ковид-19. ТВ21 дојде овде за да види што велат...

Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство хоспитализирани во болница, но во добра здравствена состојба

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и малата ќерка се хоспитализирани во болница. Ова го изјави министерот Венко Филипче...

„Полицискиот час важи до понеделник, за понатаму ќе носиме одлуки дополнително“, рече Филипче

Граѓаните се прашуваат што ќе биде после понеделник, односно дали ќе остане полицискиот час и натаму на сила? Одговори Филипче на прес-конференцијата...