ИЗБОРИ

Дневен хороскоп за среда (27. мај 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со...

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен...

Уапсена гевгеличанка – наместо во самоизолација, била на базен

На ден 02.07.2020 во 14:30 часот, на базен во Гевгелија, лишена е од слобода А.Г.(31) од Гевгелија,...
- Промо -

ОВЕН

- Реклама -

Работа: Можно е работните обврски на некој начин да ве оптоваруваат. Пред вас е период кој носи спротивставени ставови со соработниците.

Љубов: Лесно го покажувате својот интерес кон личност која ви се допаѓа.

- Реклама -

Здравје: Бидете активни.


БИК

Работа: Финансиската ситуација би требало полека да се поправа. Може да очекувате добри вести. 

Љубов: Можно е односот со саканата личност да биде променлив. Како да не сте подготвени да прифатите компромисно решение. 

Здравје: Внимавајте на исхраната. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Одложување на работните обврски ви создава тензија. Не сакате било што да се одолговлекува.

Љубов: Вашиот брак е во криза и не сте задоволни. Пред вас е период во кој ќе бидете наклонети кон големи караници.

Здравје: Проблеми со срцето.


РАК

Работа: Ве очекува добра ситуација кога се во прашање работните обврски. Планирајте стабилност.

Љубов: Задоволни сте од емотивниот избор. Се чувствувате убаво крај личноста која ја сакате.

Здравје: Многу добро се чувствувате.


ЛАВ

Работа: Доаѓа до сериозни проблеми на работа кај вас. Многу работи ве оптоваруваат.

Љубов: Подготвени сте на саканата личност да и ги покажете своите намери. Ве очекува фаза која носи прилика за уште поголемо зближување.

Здравје: Ви се враќаат проблеми со кичмата.


ДЕВИЦА

Работа: Постепено се ослободувате од стресот и тензиите кои сте ги имале во текот на минатиот период. Работите ви одат на подобро.

Љубов: Сте ја засакале својата слобода и не чувствувате подготвеност сега да се посветите на било која личност.

Здравје: Се чувствувате добро.


ВАГА

Работа: Вашата загриженост на работата ви носи немир. Важно е да почнете да гледате малку оптимистички на работите.

Љубов: Заладување меѓу вас и саканата личност може да биде пречка која ви стои на патот.

Здравје: Водете сметка околу урогениталниот тракт.


ШКОРПИЈА

Работа: Сериозни сте и амбициозни, подготвени да ги покажете своите тленти и умеења на работното поле.

Љубов: Немојте да очекувате почеток на нова врска. Сега не ви е поволен момент за промени во љубовта.

Здравје: Можно е појава на камен во бубрезите.


СТРЕЛЕЦ

Љубов: Работните обврски ви се приоритет и максимално се трудите на ова поле да ги остварите своите цели.

Љубов: Не сте задоволни од емотивната ситуација. Ве очекува период кој носи криза.

Здравје: Проблеми со варењето.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да се опуштите денеска. На полето работа нема да имате големи проблеми.

Љубов: Сте се вљубиле во личноста која покажала дека е подготвена за некои сериозни емотивни промени во односот со вас.

Здравје: Без проблеми.


ВОДОЛИЈА

Работа: Кочниците на работното поле нема да успеете да ги надминете без поддршка од соработниците. Не сте задоволни од самотијата.

Љубов: Време е да се свртите кон нови познанства и нови шанси за љубов.

Здравје: Внимавајте на чувствителна бешика.


РИБИ

Работа: Може да очекувате позитивна прилика за напредок. Во следниот период судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Во комуникацијата со саканата личност ќе остварувате се подобар и поотворен однос.

Здравје: Внимавајте на чувствителни синуси.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при...

Уапсена гевгеличанка – наместо во самоизолација, била на базен

На ден 02.07.2020 во 14:30 часот, на базен во Гевгелија, лишена е од слобода А.Г.(31) од Гевгелија, која не се придржувала на...

Во Белград прогласена вонредна ситуација

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила...

Боки 13 продолжува со поднесување кривични пријави во ОЈО

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска  повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со...