Дневен хороскоп за среда (20. мај 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Мицкоски: Не ми укажаа келнерите дека е забрането да бидам во кафаната

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека вработените во угостителскиот објект не го предупредиле дека е забрането...

„Протоколите се менуваат на дневна основа, затоа не ги знам – јас веќе се извинив и ќе сносам одговорност“, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е гостин на „КликПлус“ на ТВ21. Тој објасни зошто не ги знае...

„Го следат мојот мобилен телефон и така ја дознаваат мојата локација, Чулев веќе го соопшти тоа на прес конференција“, рече Мицкоски

„Не само и физички, го следат и мојот мобилен телефон“, рече Мицкоски околу вчерашните случувања кога беше...
- Реклама -

ОВЕН

Работа: Водете сметка околу тоа со какви луѓе сте опкружени на работното поле. Не би требало да верувате секому.

- Реклама -

Љубов: Не сте претерано заинтересирани за нова врска. Можно е да се свртени кон работа.

Здравје: Проблеми со грлото.


БИК

Работа: Изненадувачки пресврти ве збунуваат. Во овој период не би требало да правите големи работни планови. 

Љубов: Можно е да сте дошле до мали несогласувања со саканата личност, но ќе успеете се да решите. 

Здравје: Водете сметка околу тежината. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашата нервоза може да биде вашата слаба точка на работа. Неопходно е да поработите на самодовербата.

Љубов: Пред вас е прилика да влезете во нова љубовна врска која би траела на долги патеки во иднина.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


РАК

Работа: Препорака е да го дадете својот максимум околу работните договори за да го извлечете најдоброто од себе.

Љубов: Потребно е да се потрудите да покажете искрени чувства кон партнерот за односот да ви биде подобар.

Здравје: Внесувајте помалку мрсна храна.


ЛАВ

Работа: Големи се шансите да имате некои неочекувани проблеми со соработниците. Неповолен е денот за работа.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека и е потребно уште време за да се одлучи за брак.

Здравје: Чувствителен стомак.


ДЕВИЦА

Работа: Не ви е нималку лесно да го сочекате природниот развој на случувањата, затоа што немате трпение. Навикнати сте да брзате.

Љубов: Не сте заоволни од ситуацијата во бракот. Со саканата личност имате несогласувања.

Здравје: Проверете ја крвната слика.


ВАГА

Работа: Максимално сте посветени на обврските кои ги имате. Работата ви игра важна улога во вашиот живот.

Љубов: Доколку имате партнер, со него се присутни некои проблеми и пречки во комуникацијата.

Здравје: Добро се чувствувате.


ШКОРПИЈА

Работа: Сте влегле во нова работа и важно ви е се да направите максимално перфектно. Може понекогаш сте напорни кон соработниците.

Љубов: Ново познанство е пред вас. Подготвени сте да се посветите на емотивните случувања.

Здравје: Можна главоболка.


СТРЕЛЕЦ

Љубов: Можно е поради некои кочници да сте незадоволни. Не ви е поволен денот.

Љубов: Наскоро ве очекува разговор аз иднината на вашата врска. Можно е длабоко во себе да посакувате брак.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.


ЈАРЕЦ

Работа: Ако се надевате на некои промени, денешниот ден не ви е поволен. Ситуацијата се одвива забавено.

Љубов: Вашето незадоволство во односот со личноста која ви значи, полека доаѓа до кулминација.

Здравје: Проблеми со крвната слика.


ВОДОЛИЈА

Работа: Овој ден ви носи мали стресови на работа. Ситуацијата се развива спротивно од вашите очекувања.

Љубов: Неочекувано ќе сретнете личност со која ќе почувствувате силна хемија и привлечност на почетокот на врската.

Здравје: Добро се чувствувате.


РИБИ

Работа: Очекувајте позитивен пресврт. На работното поле, конечно ги решавате големите проблеми.

Љубов: Дошло време на големи одлуки кај вас. На полето љубов после денешниот ден нема веќе ништо да биде исто.

Здравје: Проблеми со бешиката.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

„Протоколите се менуваат на дневна основа, затоа не ги знам – јас веќе се извинив и ќе сносам одговорност“, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е гостин на „КликПлус“ на ТВ21. Тој објасни зошто не ги знае протоколите, што беше причина вчера...

„Го следат мојот мобилен телефон и така ја дознаваат мојата локација, Чулев веќе го соопшти тоа на прес конференција“, рече Мицкоски

„Не само и физички, го следат и мојот мобилен телефон“, рече Мицкоски околу вчерашните случувања кога беше фатен во угостителски објект во...

Мицкоски: Чета на МВР дојде, како во центарот на градот да имаше терорист

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, со коментар околу припадниците на МВР кои вчера дојдоа во Дебар Маало каде што беше „фатен“ во...

ВИДЕО: „Добро си поминав во кафана, исто како и претходно, сите ме прифаќаат“, рече Мицкоски

„Добро си поминав во кафана, исто како и претходно, сите ме поздравуваат“, рече Мицкоски во вечерашното гостување на „КликПлус“ на ТВ21 откако...