Дневен хороскоп за среда (16. септември 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Храбриот Реџеп ја победи болеста и со насмевка си заминува дома

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави видео од малиот Реџеп кој успеал да...

Екс вработена во МВР се фотографирала полугола – покрената дисциплинска постапка

Низ социјалните мрежи кружи фотографија од девојка - вработена во Министерството за внатрешни работи која се фотографирала...

Исечени гранки на 13 диви костени во Тетово – граѓаните се жалеле за непријатен мирис и измет

Денеска на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово, во близина на комплексот банки и станбени објекти, се исечени...
-Реклама-

ОВЕН

Работа: Полни сте со ентузијазам и со многу оптимизам се фокусирате на работните обврски.

- Реклама -

Љубов: Љубовта ви е мислите, но никому не сакате да покажете во која мера сте емотивно заинтересирани.

Здравје: Проблеми со алергиите.


- Реклама -

БИК

Работа: Не успевате да најдете заеднички јазик со работните соработници.

- Реклама -

Љубов: Имате големи очекувања кога е љубовта во прашње, и на другата половина упатувате нежни зборови и романтични пораки.

Здравје: Одлично.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Незадоволството на работа е на врвот и размислувате да си заминете.

Љубов: Во емотивна смисла сте импулсивни и наклонети на проблеми.

Здравје: Проблеми со дигестивниот систем.


РАК

Работа: Полни сте со оптимизам и самоуверено се соочувате со старите проблеми.

Љубов: Во емотивен пат сте и не гледате излез од ситуацијата.

Здравје: Мрзеливи сте.


ЛАВ

Работа: Чувствувате дека работните проблеми ви се претешки и тешко решливи дури и за вас.

Љубов: Емотивно сте затворени, а партнерот покажува да ве наведува на отворен разговор.

Здравје: Имате недостаток на сила.


ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден не е најповолен. Исклучително сте незадоволни и нервозни поради лошите финансии.

Љубов: Во емотивна смисла сте неисполнети, без волја и немате желба да се социјализирате. Ви годи самотијата.

Здравје: Солидно.


ВАГА

Работа: Работата добро ви оди, и задоволни сте од работната ситуација.

Љубов: Во емотивна смисла не сте опуштени и имате потенцијал да се скарате со партнерот.

Здравје: Внимавајте што јадете.


ШКОРПИЈА

Работа: Во работна смисла сте тотално демотивирани и без самодоверба.

Љубов: Партнерот ви пружа доза на самодоверба и поддршка што ви овозможува да се чувствувате подобро.

Здравје: Можна мигрена.


СТРЕЛЕЦ

Работа: За колегите немате поволно мислење и тоа го покажувате на отворен начин.

Љубов: Љубовта е во можна стагнација и имате впечаток дека ве стигнуваат за наплата некои грешки од минатоот.

Здравје: Во физичка смисла се чувствувате силно и добро.


ЈАРЕЦ

Работа: Ја користите изреката дека убавиот збор и железни врати отвора и на тој начин ги постигнувате своите цели.

Љубов: Денеска изненадувачки добвите прилика да остварите љубовна авантура.

Здравје: Се чувствувате младо и убаво.


ВОДОЛИЈА

Работа: Многу сте вредни, организирани и со многу успех ги одработувате работните обврски.

Љубов: Летате на крилата на љубовта и интензивно комуницирате со партнерот.

Здравје: Проблеми со несоница.


РИБИ

Работа: Работата ве инспирира и сите обврски ги одработувате квалитетно и одговорно.

Љубов: Чувствувате емотивна сигурност, што ви годи и дава чувство на моќ.

Здравје: На полето здравје можен е хормонален дисбаланс.

Приведен маж од гостиварско по потерница за затворска казна од шест години

На 29.09.2020 полициски службеници од Одделението за крим полиција го приведоа С.А. (34) од с.Ломница, кој со наредба од Основниот суд Гостивар...

Груевски осуден на затвор од 1 година и 6 месеци, условна казна за Јанакиески за „Насилство во Центар“

Една година и шест месеци затвор за експремиерот Никола Груевски за предметот „Насилство во Центар“, пресуди денеска Кривичниот суд. На Груевски му...

Објавен неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 21 до 27 септември

Објавен неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 21 до 27 септември - тестирани се вкупно 9.691 материјали во...

Ерменија соборила два противнички хеликоптери, Азербејџан погодил цивилен автобус

Борбите во областа Нагорно Карабах продолжуваат. Ерменската страна извести дека погодила неколку тенкови и срушила два хеликоптери, додека Азербејџан погодил цивилен автобус,...

Наскоро брзи тестови за ковид-19 – Филипче: Јануари ќе биде критичен месец

Во воспоставување на нова стратегија за широко тестирање и тестови кои ќе бидат готови за 15 минути, Министерството за здравство планира да...