Дневен хороскоп за среда (12. август 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Родилка и нејзиното бебе починале на гинекологија

Родилка и нејзиното бебе починале вечерва на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“,...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен.

Голем шумски пожар на планината Стогово на непристапен терен

Голем шумски пожар повеќе од пет часа беснее на планината Стогово во Општина Центар Жупа, пренесува Сител....
-Реклама-

Овен

Работа: Можно е моментално да сте во фаза во која можете малку да се одморите и опуштите. Не сте спремни за претерани тензии.

- Реклама -

Љубов:  Доколку сте во брак, можно е сега да ги преиспитувате своите одлуки и односот кој го имате

Здравје: Проблеми со стомакот.


- Реклама -

БИК

Работа: Во текот на денот ќе имате помалку компликации на вашето работно место.

- Реклама -

Љубов: Денеска ќе пробате да стапите во контакт со личност со која сте имале некогаш врска. Се уште не сте се заборавиле.

Здравје: Проблеми со синусите.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да сте загрижени, иако за сега на работното место се оди во најдобар ред. Пробајте да не создавате тензија без потреба.

Љубов: Имате стабилен и добар однос со саканата личност, а тоа ве прави среќни.

Здравје: Водете грижа за штитната жлезда.


РАК

Работа: Не е претерано поволен ден, па немојте да очекувате дека брзо ќе дојдете до остварување на своите цели.

Љубов: Можно е да сте малку разочарани во вашиот партнер и ви е потребно да размислите.

Здравје: Ве мачи хроничен замор.


ЛАВ

Работа: Имате некои дилеми поврзани со работното поле и не можете да се „свртите“ на друга страна. Ви треба уште време за размислување.

Љубов: Можно е да не ги покажувате своите емоции иако партнерот тоа го очекува од вас.

Здравје: Ве мачи несоница.


ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте нови работни компликации. Потребна ви е помош од соработниците со цел да ги решите.

Љубов: Не сте многу посветени кон личноста која ви се допаѓа бидејќи ви се чини дека таа веќе има некој.

Здравје: Можни се грчеви во мускулите.


ВАГА

Работа: Очекувајте подобрување на комуникацијата во колективот и генерално добра ситуација на работното поле.

Љубов: Се чувствувате добро пред својот партнер и задоволни сте во вашата врска.

Здравје: Одлично се чувствувате и здравјето ви е добро!


ШКОРПИЈА

Работа: Можете да очекувате добар ден доколку се занимавате со работа поврзана за право или било какво спроведување на законите и правилата.

Љубов: Љубовта сега ви е на последно место, не сте посветени на партнерот.

Здравје: Проблем со мигрена.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да ви се создаде прилика за соработка со странство која би била многу поволна за вашата работа. Многу сте шармантни и лесно освојувате.

Љубов: Можете да очекувате среќа на полето со паралелен флерт и тајни врски.

Здравје: Чувајте го здравјето


ЈАРЕЦ

Работа: Немате некои поголеми промени кога е во прашање работата. Денешниот ден ќе ви помине сосема мирно и без тензии.

Љубов: Можно е да не сте спремни за сериозна врска иако личноста со која се гледате во моментов, тоа го посакува.

Здравје: Потребно ви е опуштање.


ВОДОЛИЈА

Работа: Сами донесувате важни одлуки поврзани со работа и не сте спремни на некого да му дозволите да ги повлекува потезите.

Љубов: Сакате да ги покажете своите чувства кон личноста која долго време ви се допаѓа.

Здравје: Чувствителни колена и зглобови.


РИБИ

Работа: Можете да очекувате многу напорен ден, но ќе успеете да направите се што од вас се очекува.

Љубов: Ќе бидете позитивно изненадени со гестот кои ќе го направи најновиот додворувач.

Здравје: Намалете ја нервозата и стресот.