Дневен хороскоп за сабота (23. мај 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Филипче: Ова е Клиничкиот центар вечерва, со нов лик, да го чуваме уреден

Министерот за здравство Венко Филипче на својот „Фејсбук“ објави фотографии од изгледот на Клиничкиот центар.

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: НАСА испраќа астронаути до меѓународната вселенска станица

НАСА и Спејсикс ги испраќаат астронаутите Роберт Бехенкен и Даглас Харли до Меѓународната вселенска станица.

ОВЕН

Работа: Генерално сте задоволни од работната ситуација, денешниот ден ви е поволен.

Љубов: Интересно познанство ве очекува. Ќе се воодушевите од новата личност.

Здравје: Нема проблеми.


БИК

Работа: Обврските ви се собираат и имате вопечаток дека не можете сами да излезете на крај. 

Љубов: Свесни сте дека ситуацијата меѓу вас и саканата личност не е добра, но не знаете на кој начин да ја промените. 

Здравје: Можни проблеми со несвестица. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска ви успева да ги остварите своите работни цели. Може да очекувате дека ќе имате причина за славење.

Љубов: Иако ви се чини дека саканата личност е искрена кон вас, ќе видите дека постојат некои илузии.

Здравје: Проблеми со стопалата.


РАК

Работа: Можно е да успеете да остварите работен договор со нов, важен клиент.

Љубов: Уживате во својата слобода и не сте подготвени за почеток на некоја нова љубовна врска во следниот период.

Здравје: Вртоглавица.


ЛАВ

Работа: Поволен ден за решавање на административни прашања како и за било какви судски постапки.

Љубов: Љубомората ви е главен проблем во односот со саканата личност. Смирете ги своите нерви.

Здравје: Воспаленија.


ДЕВИЦА

Работа: Денеска решение на некој проблем ви доаѓа од добронамерене соработник. Поволен ден за работа.

Љубов: Ќе минете романтични мигови со личноста која ја сакате. Подготвени сте да се посветите на вашата врска.

Здравје: Посетете лекар.


ВАГА

Работа: Имате голем број обврски, и денешниот ден ви носи напната атмосфера на работа.

Љубов: Наскоро ќе влезете во нова врска. Подготвени сте да му покажете на партнерот дека сакате нешто сериозно со него.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини и течности.


ШКОРПИЈА

Работа: Нема да бидете толку зафатени. Ве очекува ден кој може да биде поволен за одмор.

Љубов: Од партнерот добивате се што ви е потребно. Подготвени сте да уживате во вашата врска која е исполнета со љубов.

Здравје: Имате многу позитивна енергија.


СТРЕЛЕЦ

Љубов: Очекувајте поволен ден во кој ќе имате прилика да ја подобрите вашата финансиска ситуација.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе посакате заеднички живот. Ви доаѓа време на важни одлуки и нови чекори.

Здравје: Добро.


ЈАРЕЦ

Работа: Сте дошле до заситување од сегашната работа. Имате впечаток дека одморот ви е неопходен.

Љубов: Очекувајте дека ќе запознаете личност која ќе покаже дека во вашиот живот може да се променат многу работи.

Здравје: Чувствителни синуси.


ВОДОЛИЈА

Работа: Задоволни сте од ситуацијата и во следниот период не планирајте големи промени.

Љубов: Не ве очекуваат промени ниту во односот со саканата личност. Убаво се сложувате кога сте заедно и задоволни сте.

Здравје: Внимавајте на штитната жлезда.


РИБИ

Работа: Големите очекувања нема да бидат исполнети. Време е по прашањето на некои планови малку да се спуштите на земја.

Љубов: Толку сте вљубени да не приметувате некои очигледни маани кај вашиот партнер.

Здравје: Проблеми со мигрена.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова означува нова ера на патувањата...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: НАСА испраќа астронаути до меѓународната вселенска станица

НАСА и Спејсикс ги испраќаат астронаутите Роберт Бехенкен и Даглас Харли до Меѓународната вселенска станица. Настанот може да...

Тежок живот во уште потешки услови, домаќинот болен и не може да му помогне на семејството

Доволно е само еднаш да ја погледнеш куќата за да ја разбереш маката на ова семејство. 7-членото семејство Метовски...

Нови 14 дена вонредна состојба – ако лидерите не се договорат за изборен датум, ќе интервенира државата

Почнувајќи од утре, Северна Македонија во наредните 14 дена ќе биде во вонредна состојба. Претседателот Стево Пендаровски го усвои предлогот на Владата...