Дневен хороскоп за сабота (1. август 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Земјотрес со епицентар во источна Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана...

Цариниците во Тетово слушнале гласови, па пронајдоа 10 мигранти во камион

Околу 12 часот напладне, царински службеник на тетовскиот царински терминал, при рутинска проверка слушнал гласови кои доаѓале...

До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се...

ОВЕН

- Реклама -

Работа: Пробајте работите да ги гледате од некоја ведра страна. Проблемите кои ве мачат на работа не се нерешливи.

- Реклама -

Љубов: Важно ви е на љубовниот план да бидете искрени со саканата личност и да покажете чувства.

- Реклама -

Здравје: Можна е главоболка.


БИК

Работа: Максимално сте фокусирани на работата која сега ви е приоритет. Подготвени сте да решите некои важни работи денеска. 

Љубов: Ви се допаѓа личност која би можела да биде поврзана со некоја далечина или патување. 

Здравје: Медитација ќе ви годи. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате на ова поле, и работата добро ви функционира сега.

Љубов: Не сакате да форсирате нови случувања. Сметате дека новата љубов треба да се ви се случи спонтано.

Здравје: Добро се чувствувате.


РАК

Работа: Ако сакате да остварите напредок, ќе биде важно да ги покажете социјалните вештини.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која е зафатена, може да имате љубовни проблеми и страдања.

Здравје: Кожата ви е чувствителна.


ЛАВ

Работа: Ве очекува доста среќа на полето работа. Можно е да имате некој прилив на финансии.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не сака сериозна врска, само необврзувачки средби повремено.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.


ДЕВИЦА

Работа: Немате проблеми на полето работа. Денешниот ден ви е генерално добар и поволен.

Љубов: Тешко ви е да го признаете она што го чувствувате кон својата симпатија затоа што околностите на вашето запознавање се комплицирани.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


ВАГА

Работа: Ќе добиете некои добри вести од работниот партнер. Ве очекува шанса за подобрување на работната ситуација.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека е максимално подготвена да се посвети на вашата врска.

Здравје: Водете сметка околу внес на течности.


ШКОРПИЈА

Работа: Имате многу нови обврски кои ве оптоваруваат, па околу некои работи ќе ви треба помош.

Љубов: Можен е флерт во работното опкружување со личност која ве набљудува некое време.

Здравје: Пад на имунитетот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е сега да пробувате да решите некои заостанати проблеми и долгови од вашето минато.

Љубов: Можно е да сакате нови случувања и флерт. Осаменоста не ви годи.

Здравје: Мал пад на енергијата.


ЈАРЕЦ

Работа: Не сакате да останете на истата работаи и ќе направите се што може да дојдете до промена.

Љубов: Можно е саканата личност да покажала дека ви е верна и посветена и дека не сака ништо сериозно со вас.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе оставите добар впечаток во текот на разговор за работа или работен состанок кој би можел да ви биде важен.

Љубов: Ви се отвора можност за ново познанство со личност која ќе покаже чувства.

Здравје: Посетете лекар.


РИБИ

Работа: Ви доаѓа шанса да ја подобрите својата финансиска ситуација. Денешниот ден е поволен.

Љубов: Искористете ја својата шанса за нова љубовна средба. Може лесно да дојдете до нова врска.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Цариниците во Тетово слушнале гласови, па пронајдоа 10 мигранти во камион

Околу 12 часот напладне, царински службеник на тетовскиот царински терминал, при рутинска проверка слушнал гласови кои доаѓале од товарен камион. Луѓето кои...

До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во училишните клупи. Другите...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 20. 930,922 лица. Од нив починале 749.596, а оздравеле 13.797,055 луѓе.

Заев и Ахмети со нова средба, напредок има, викендов преговорите продолжуваат на ниво на партиски секретари

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, оствариле работна средба, како што се вели во соопштението, во конструктивна...