Дневен хороскоп за понеделник (10. август 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Родилка и нејзиното бебе починале на гинекологија

Родилка и нејзиното бебе починале вечерва на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“,...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен.

Голем шумски пожар на планината Стогово на непристапен терен

Голем шумски пожар повеќе од пет часа беснее на планината Стогово во Општина Центар Жупа, пренесува Сител....
-Реклама-

Овен

Работа: Може да очекувате добар ден во кој работата ќе ви оди лесно и без стрес.

- Реклама -

Љубов: Комуникацијата со саканата личност станува се подобра од ден на ден и среќни сте бидејќи ги решавате проблемите.

Здравје: Избегнувајте цигари!


- Реклама -

БИК

Работа: Можете да очекувате подобрување на работната ситуација. И финансиски можете да бидете задоволни.

- Реклама -

Љубов: Се чувствувате сигурно покрај саканата личност која ви покажува дека искрено се грижи за вас.

Здравје: Водете грижа за грлото.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Се поминува мирно на работното поле кај вас. Денес не би требало да очекувате било какви поголеми промени.

Љубов: Многу сте заљубени во личноста со која сте во врска и ви е убаво кога сте заедно.

Здравје: Мали вртоглавици се можни.


РАК

Работа: Можете да го искористите своето знаење со цел на работното поле да успеете да остварите дополнително напредување.

Љубов: Мало заладување може да биде присутно денеска меѓу вас и партнерот.

Здравје: Имате премногу енергија.


ЛАВ

Работа: Гледате позитивни резултати и задоволни сте бидејќи сте успеале да ја докажете својата способност на работно поле.

Љубов: Можете да очекувате познанство кое ве води до интересна и убава врска.

Здравје: Без проблеми на полето со здравје.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува прилика да покажете дека сте спремни за промена. Можно е да имате некои драстични промени на работа.

Љубов: Размислувате за брак и тоа многу ве мачи.

Здравје: Зголемете го внесот на калциум.


ВАГА

Работа: Полека го решавате неразбирањето на работа. Потребно ви е време со цел работите на ова поле да дојдат во ред.

Љубов: Пред вас е многу поволен период во кои можете да остварите нови љубовни познанства.

Здравје: Ви треба одмор.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е некои работи да не испаднале така како што сте планирале и поради тоа на работното поле сте малку разочарани.

Љубов: Потребно е да поработите на промени во однос на партнерот ако сакате врската да напредува.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Не е поволен ден за ризици – потрудете се во текот на денешниот ден да не влегувате во нови трансакции.

Љубов: Поволен ви е денов за да ја освоите личноста која ви се допаѓа. Можен е почеток на нова врска наскоро.

Здравје: Чувствителни мочни канали.


ЈАРЕЦ

Работа: Потрудете се да се посветите на своите обврски и на работното поле да покажете високо ниво на организација.

Љубов: Време е за искрен разговор со партнерот кој би можел да ви се отвори.

Здравје: Можни проблеми со бубрезите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Спремни сте за нови работни предизвици и промени. Можно е во нареден период да ја смените професијата.

Љубов: Ви доаѓа интересни настани и нови средби на љубовно поле. Поволен ви е денот.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


РИБИ

Работа: Можно е да успеете да остварите напредување кое сте го посакувале да го имате на ова поле.

Љубов: Можете да очекувате конечно да ставите точка на некој лош однос од минатото.

Здравје: Доаѓа постепено подобрување.