Дневен хороскоп за петок (3. јули 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Заев и Гаши имале приватна ручек средба, не се разговарало за формирање влада

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек...

СДСМ: Согласно член 90, став 1 од Уставот, за мандатор е предложен Зоран Заев

 СДСМ и Коалицијата „Можеме“ го известила претседателот Стево Пандаровски дека мандатор за составување на новата Влада е...

Заев утре го добива мандатот за Влада – Претседателот одлучува и наспроти правните дилеми

Претседателот Стево Пендаровски извести дека утре ќе му го додели мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев...

ОВЕН

- Реклама -

Работа: Верувате во себе и во своите способности и знаете дека може далеку да стигнете. Судбината ќе ви биде наклонета.

- Реклама -

Љубов: Можно е некои работи да испливаат на површина. За саканата личност ќе слушнете сешто.

- Реклама -

Здравје: Одморајте што повеќе.


БИК

Работа: Дошло време за промени кога е во прашање работата. Ве очекуваат доста нови пресврти. 

Љубов: Ве очекуваат позитивни случувања во односот со партнерот. Вашата врска би можела да се стабилизира. 

Здравје: Добро се чувствувате во својата кожа. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Нервозни сте и тоа се одразува на работните одлуки кои ги носите. Избегнувајте брзи одлуки.

Љубов: Ако сте слободни ви следува ново познанство кое ќе ви биде значајно.

Здравје: Хронични проблеми.


РАК

Работа: Време е да се завземете за своите принципи и ставови на ова поле. Немојте да се откажете без борба.

Љубов: Ако ги признаете своите искрени чувства кон партнерот, ќе ви биде возвратено.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.


ЛАВ

Работа: Ќе има нови проблеми на работа. Во текот на денешниот ден ќе ви треба доста нерви со се да се изборите.

Љубов: Успешно ќе ги надминете конфликтите во односот со партнерот. Наоѓате компромис.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.


ДЕВИЦА

Работа: Нова соработка ве очекува наскоро. Ќе бидете задоволни од новите понуди.

Љубов: Ако имате партнер, сакате да воведете некои нови иновации во вашата врска. Подготвени сте за експериментирање.

Здравје: Внимавајте на здравјето.


ВАГА

Работа: Доста работи не тргнале по планот кога е во прашање работата, па поради тоа чувствувате голема доза на незадоволство.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое наскоро би можело да ве доведе до нова врска.

Здравје: Тегоби со грлото.


ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е период во кој судбината ќе биде на ваша страна. Работните проблеми ќе може да ги решите лесно.

Љубов: Ќе бидете среќни, задоволни и исполнети крај личноста која ви значи.

Здравје: Наклонети сте кон дебелеење.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Важно е сите информации кои ги добивате на полето работа, добро да ги анализирате.

Љубов: Сте се вљубиле и подготвени сте да почнете со нови одлуки за да ја најдете среќата со личноста која ви значи.

Здравје: Водете сметка околу очите.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате дека ќе добиете прилика да ги реализирате идеите на кои долгот време работите.

Љубов: Ве очекува прилика да влезете во врска која ќе се одвива на далечина. Подготвени сте на такво нешто.

Здравје: Наклонетост кон депресија.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пробајте да се посветите на работата и обврските и да не се грижите за работите кои ви ја реметат концентрацијата.

Љубов: Интересно познанство ви доаѓа многу наскоро. Може да очекувате поволен ден за љубов.

Здравје: Добро се чувствувате.


РИБИ

Работа: Во следниот период ве очекуваат некои отежнувања кога е во прашање вашето поле на работа.

Љубов: Пред вас е период во кој односот меѓу вас и саканата личност може да биде тежок и комплициран.

Здравје: Пијте повеќе вода.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

СДСМ: Согласно член 90, став 1 од Уставот, за мандатор е предложен Зоран Заев

 СДСМ и Коалицијата „Можеме“ го известила претседателот Стево Пандаровски дека мандатор за составување на новата Влада е лидерот на партијата Зоран Заев.

Заев утре го добива мандатот за Влада – Претседателот одлучува и наспроти правните дилеми

Претседателот Стево Пендаровски извести дека утре ќе му го додели мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за формирање влада.

Опрема во вредност од 115 илјади евра – кревети, амбулантни возила и медицинска опрема за кичевската болница

Над 80 легла, амбулантни возила, респиратори и друга медицинска опрема за кичевската болница донираше Хуманитарната организација „Класје на добрината“.

Заев и Гаши попладнево одржуваат средба

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши попладнево одржуваат средба во хотелот Белви на излезот од Скопје.