ИЗБОРИ

Дневен хороскоп за петок (29. мај 2020)

НАШ ПРЕДЛОГ

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со...

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен...

Уапсена гевгеличанка – наместо во самоизолација, била на базен

На ден 02.07.2020 во 14:30 часот, на базен во Гевгелија, лишена е од слобода А.Г.(31) од Гевгелија,...
- Промо -

ОВЕН

- Реклама -

Работа: Постојат ограничувања на вашето работно поле. Доста работи се менуваат и не сте задоволни од ситуацијата.

Љубов: Партнерот се труди да ви ги покаже искрените чувства кон вас.

- Реклама -

Здравје: Проблеми со бубрезите се можни.


БИК

Работа: Нема да имате премногу обврски. Ве очекува период кој носи прилика за одмор. 

Љубов: Ви смета помислата дека личноста од минатото би можела да ви ја расипе моменталната врска. 

Здравје: Проверете ја крвната слика. 


БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате среќа и односот со саканата личност напредува. Очекувајте поволен период.

Љубов: Многу поволен ден на ова поле ве очекува. Надевајте се на позитивни околности.

Здравје: Водете сметка околу крвниот притисок.


РАК

Работа: Поволен ден за почнување на нова работа. Подготвени сте да се посветите на своите амбиции.

Љубов: Доколку сте во долга врска, досадата и монотонијата полека го земаат данокот. Доста работи ви пречат.

Здравје: Мали проблеми со цревата.


ЛАВ

Работа: На работното поле не ви е лесно да ги остварите своите цели. Потрудете се да бидете подготвени на некои промени.

Љубов: Се впуштате во флерт со личност која ви се допаѓа, иако не сте сигурни дали таа е слободна.

Здравје: Проблеми со грлото.


ДЕВИЦА

Работа: Доаѓате до мал прилив на пари кои може да ви биде значаен. Пред вас е период кој носи подобрување на ова поле.

Љубов: Љубовната ситуација би можела да ви се стабилизира во следниот период.

Здравје: Зголемен апетит.


ВАГА

Работа: Доаѓате до подобрување на работните активност. Пред вас е период кој може да биде многу добар за вас.

Љубов: На емотивното поле ве очекуваат проблеми во комуникацијата со партнерот. Се потешко наоѓате решение.

Здравје: Чувајте се од повреди.


ШКОРПИЈА

Работа: Можни се критики на работното поле како и неповолен однос со надредените.

Љубов: Со саканата личност имате добар однос. Исполнети сте и задоволни кога сте заедно.

Здравје: Мали проблеми со тежината.


СТРЕЛЕЦ

Љубов: Може да очекувате позитивна атмосфера на работното поле. Ќе успеете да ги реализирате своите планови.

Љубов: Личноста која живее во ваша близина може отворено да ви искаже љубов и на некој начин да ве изненади.

Здравје: Проблеми поради исцрпеност.


ЈАРЕЦ

Работа: Слободно покажете го своето мислење околу новите проекти. Поволен ден за работа.

Љубов: Постои можност со саканата личност да остварите стабилен однос во следниот период.

Здравје: Се подобро е здравјето.


ВОДОЛИЈА

Работа: Промената на работа е пред вас. Може да се надевате на добри околности за напредок во иднина.

Љубов: Напната атмосфера со партнерот ве ремети. Не се чувствувате добро кога често се карате.

Здравје: Проблеми со колковите.


РИБИ

Работа: Не е поволен ден за нови одлуки, па потрудете се да покажете повеќе трпение.

Љубов: Прилично сте ладни во односот со саканата личност која приметува дека сакате крај.

Здравје: Избегнувајте слатки.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при...

Уапсена гевгеличанка – наместо во самоизолација, била на базен

На ден 02.07.2020 во 14:30 часот, на базен во Гевгелија, лишена е од слобода А.Г.(31) од Гевгелија, која не се придржувала на...

Во Белград прогласена вонредна ситуација

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила...

Боки 13 продолжува со поднесување кривични пријави во ОЈО

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска  повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со...